Із сесії міської ради

Звітує міський голова.

Основним питанням порядку денного сорокової сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня в районному будинку культури за присутності керівників підприємств, установ, організацій, представників громадських та політичних організацій, мешканців міста, був звіт міського голови Ігоря Ольшевського про підсумки роботи міської ради та її виконавчого комітету за 2014 рік. Як зазначив Ігор Олександрович, за цей період, незважаючи на всі труднощі сьогодення, вдалося досягти певних результатів.
Він позитивно оцінив системну роботу постійних комісій міської ради, завдяки якій вдається глибше вникати в проблеми міста і вирішувати їх, подякував за активність депутатам. Так, завдяки їх ініціативі у місті встановлено обмеження продажу алкогольних напоїв у вечірній час, ліквідовано вуличну торгівлю по вул.
8 Березня, збільшено кількість контейнерів для сміття та ін.


Виконавчим комітетом міської ради з початку року прийнято 250 рішень, розглянуто 650 звернень громадян, підприємств та установ міста. На засіданнях виконкому розглядали питання щодо соціального захисту громадян, торговельного обслуговування мешканців, покращення стану автомобільних доріг, підготовки житлово-комунального господарства до роботи в зимовий період, залучення підприємств та установ до участі у благоустрої міста тощо.
У 2014 році на благоустрій Здолбунова було виділено майже 8 млн. грн. Зокрема на капітальний та поточний ремонти доріг міста з державного бюджету залучено 2,5 млн. грн. За ці кошти здійснено капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Калнишевського з провулками, вул. Словацького та Шевченка-Садки. До речі, на виконання робіт по вул. Шевченка-Садки були залучені кошти в сумі майже 125 тис. грн. з міського бюджету розвитку. За кошти обласного бюджету виконано перший етап капітального ремонту вул. Дружби. Проте, як зазначив міський голова, цьогоріч не вдалося розпочати заплановане будівництво транспортної розв’язки на розі вул. Шкільної-Шевченка-Паркової. Виконання цих робіт перенесено на наступний рік. За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт частини вул. Зеленої, відремонтовано пішохідну доріжку по вул. Шевченка. Відповідні кошти виділялися на утримання автомобільних доріг в зимовий період, зон відпочинку та міських пляжів влітку. Проведено відсипку вживаним щебенем вул. Західної. До речі, за період з 2005 року і до сьогодні у місті заасфальтовано 28 вулиць, а на 11 облаштовано пішохідні доріжки.
Значну увагу міська рада приділяла впровадженню енергозберігаючих технологій. Так, цього року було проведено капітальний ремонт освітлення по вул. І. Гончара, його реконструкцію по вул. Старомильській, Міцкевича-Садовій-Гоголя-Коцюбинського та облаштування по вул. 2 Лютого-Квітневій, Залізничній. Протяжність вулиць, освітлених у 2014 році, становить 6,5 км, а за останніх 9 років вуличне освітлення з’явилось на 57 вулицях Здолбунова.
Упродовж 2014 р. здійснювались роботи зі встановлення нового та
ремонту існуючого обладнання на дитячих майданчиках і прибудинкових територіях. За кошти природо­охоронного фонду проведено чистку зливової каналізації по вул. Грушевського, Наливайка, Львівській, Драгоманова, Парковій, Віли І, Стефановича. Для покращення естетичного стану міста влаштовано 65 квітників.
На виконання робіт з благоустрою додатково залучено майже 130 тис. грн.
На капітальний ремонт житлового фонду міста використано майже 900 тис. грн., на поточний - понад 310 тис. грн., крім того, 479,17 тис. грн. було виділено об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Виходячи з представлених діаграм, з 2005 р. у місті капітально відремонтовано 53 покрівлі, 46 фасадів, 59 балконів.
І. О. Ольшевський детально зупинився на виконанні бюджету міста, зауваживши, що станом на 1.12.2014 р. його, на жаль, виконано лише на
91,4 % до річного плану.
Завершуючи свій виступ, міський голова зазначив, що проблем у Здолбунові дуже багато. Але вирішення їх залежить від надходжень коштів до міського бюджету і раціонального їх використання, згуртованості усіх, хто причетний до забезпечення поступового розвитку міста. А резерви, за словами І. О. Ольшевського, для цього є.
Прослухавши виступ міського голови, дехто з учасників обговорення позитивно оцінив роботу міської ради і її очільника, були й критичні зауваження. Також присутні поставили І. О. Ольшевському ряд запитань, зокрема стосовно роботи комунальних служб міста, діяльності стадіону “Локомотив”, виділення земельних ділянок учасникам АТО та ін. На них міський голова дав вичерпні відповіді.
Розглянули депутати на сесії й інші питання: щодо здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності міською радою у 2014 р., затвердження плану діяльності міської ради та прийняття регуляторних актів на 2015 рік, внесення змін до міського кошторису та місцевих програм, затвердження Порядку оренди майна, що належить до комунальної власності громади міста та Порядку оренди окремих елементів благоустрою для розміщення дитячих атракціонів, луна-парків, циркових вистав та пересувних малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності тощо. З цих питань прийнято відповідні рішення.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry