Цього року Здолбунів без звичних урочистостей зустрічає День міста, який традиційно відзначається у другу неділю вересня. Помпезні заходи не на часі, переконаний міський голова Ігор Ольшевський та його команда.
- Це як у кожної людини - іноді є настрій відзначати день народження, а іноді - ні. Вважаю, що нині це є дуже правильне рішення. Ще кілька місяців тому, коли ситуація в країні всерйоз загострилася, я подумав, що святкування цьогоріч організовувати не варто. Порадився з членами виконкому, з керівниками підприємств, вони мене у цьому підтримали. До того ж, ми завжди до святкувань масово залучаємо підприємців, а зараз вони й так виснажені - кожен, чим може, допомагає військовим, - каже Ігор Ольшевський.
- Проте певний підсумок життя міста протягом останнього року все ж таки можна зробити…


- У нас День міста завжди вважався підсумком спільної роботи усіх, хто причетний до його життєдіяльності. Загалом до свого дня Здолбунів готовий: побілено бордюри, розквітають осінні квіти, біля будинку побуту зроблено пішохідну доріжку. Вже майже завершено ямковий ремонт вулиць, проведено серйозний ремонт вулиць Калнишевського, Словацького. Програма «Околиці міста», яку ми почали втілювати ще чотири роки тому, реалізується, незважаючи на труднощі. Також на вулицях Гончара і Старомильській повністю замінено освітлення: тепер там встановлено енергозберігаючі лампи. Це дуже важливо, адже практично за один рік таке освітлення виправдовує затрати, тому можна суттєво зекономити.
Щоб не бути голослівним, назву кілька підсумкових цифр: за період з 2005 року у місті заасфальтовано 25 доріг, обладнано 6 скверів, освітлено 50 вулиць, відремонтовано капітально 48 покрівель, 45 балконів та 46 фасадів. А ще особливо приємно, що нам вдалося відновити стару польську зливову каналізацію. Це вийшло майже випадково, хоч такий задум був у мене дуже давно. Але ідею цю багато хто сприймав скептично - мовляв, нічого з того не вийде.
Зливова простягається від вулиць Зеленої, Стефановича і аж до району Вил. Ми виготовили проект, спеціалісти прочистили бетонні труби, зараз вони вже завершують роботи. Думаю, років 50 мешканці цього району не будуть мати проблем зі зливовими водами.
- Цього літа відчувалося, що і з зонами відпочинку у Здолбунові проблем поменшало…
- Можна констатувати, що питання із зонами відпочинку у нас більш-менш вирішене. Інша справа, що дуже великі затрати ідуть на їх збереження: то плафон розбили, то лавку зламали. Усе потрібно замінювати, ремонтувати. Добре, що відкрили пляж на «вісімці». Водолази обслідували дно, працівники санепідемстанції зробили проби води - виявилося, що вона чистіша, ніж у Старомильську! Тепер маємо ще одне пристойне місце відпочинку. Я іноді, коли важко, поїду туди, пройдусь алеєю, і настрій покращується. А свого часу було чимало охочих «приватизувати» цю територію.
- Щось планувати на майбутнє зараз важко. Але все ж таки, які проекти та справи є на часі?
- Планувати потрібно завжди. Природно, що найбільшу увагу ми зараз приділяємо підготовці до роботи в осінньо-зимовий період. Насамперед переобладнуємо котельні: ту, яка розташована на вулиці 8 Березня, переоблаштовуємо під альтернативне паливо, встановлюємо новий, більш економний газовий котел у котельні на Шкільній, 40. Працівники водоканалу замінили насоси на енергозберігаючі, що дає змогу споживати втричі менше електроенергії і, відповідно, не підвищувати тарифи для населення. Ми вже завезли пісок та сіль для посипання вулиць взимку, зарезервували 1000 л дизпалива для цих робіт. Одним словом, треба працювати і не розраховувати на бюджетні кошти - он який стан у державі… Є підприємства, які розташовані на території міста, і коли я спілкуюся з їх керівниками, то завжди кажу: не треба бути осторонь. Вони відгукуються, з усіма ми ефективно співпрацюємо, бо без такого взаєморозуміння мало що б вийшло. Тому й далі сподіваємося продовжувати ремонт доріг, працювати над покращенням благоустрою міста. А щоб був результат, треба не просто ремонтувати лавки чи тротуари, а діяти системно.
- Отже, якщо все буде гаразд, відсвяткуємо день народження міста у наступному році…
- Звичайно! А поки що треба посилено працювати, незважаючи на тривожний настрій.
Спілкувалася Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry