Комунальне підприємство «Міське будинкоуправління» займається утриманням, ремонтом та збереженням
житлового фонду. Значний обсяг робіт з поточного ремонту останнього під­при­ємством було виконано у 2013 році. Зокрема відремонтовано 24 руберойдових та 10 шиферних покрівель, проведено заміну водовідвідних пристроїв у 11 багатоповерхових будинках, виготовлено та встановлено козирки над вхідними дверима по вул. Г. Мазепи, 8, Заводській, 9, Жовтневій, 2, Фабричній, 17, а також замінено коньки на шиферних покрівлях. За 2013 рік виготовлено і встановлено 11 нових вхідних дверей, відремонтовано 45 та виготовлено 30 нових лавочок, а також проводився ремонт дитячого обладнання на прибудинкових територіях.


Перед початком опалювального сезону наші працівники на вхідні двері у під’їздах навішували пружини, проводили засклення вікон.
За минулий рік було здійснено ремонти та фарбування у 35 під’їздах. Крім того, виконувались ремонти цоколів, фасадів, порогів, фарбування газопроводів та інші малярно-штукатурні роботи. Бригада електриків здійснювала ремонти електрообладнання в будинках та електрощитових, заміну автоматів, було виконано 1171 усну заявку. Бригада сантехніків КП МБ виконала 272 усні заявки мешканців міста.
Пічники підприємства систематично проводять перевірки, а при необхідності - чистки димових та вентиляційних каналів. Результати перевірок оформляються актами та передаються у Здолбунівське УЕГГ.
Систематично вивозилось сміття і листя з прибудинкових територій, виконувалось обрізування кущів, зрізання аварійних дерев, обкошування прибудинкових територій та інші роботи, пов’язані з утриманням та збереженням житлового фонду.
У 2013 році за рахунок коштів місцевого бюджету було проведено капітальні ремонти покрівель і фасадів, заміну газового обладнання на суму 1,067 млн. грн.
КП «Міське будинкоуправління» має чітко сформовані плани поточного та капітального ремонтів будинків на 2014 рік, їх проведення сприятиме покращенню технічного стану будівель.
Звичайно, для втілення в життя усіх планів необхідні кошти. На капітальний ремонт житлового фонду кошти в сумі 930 тис. грн. передбачені міським бюд­жетом, а от поточний ремонт житла виконується за кошти, які сплачують мешканці багатоповерхового житлового фонду. Тариф на послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій є незмінним вже майже 3 роки (з 1.07.2011 р.), водночас ціни на будівельні та паливно-мастильні матеріали значно зросли і з кожним роком збільшується споживання електроенергії.
Хочу подякувати мешканцям, які своєчасно розраховуються за надані послуги і тим самим дбають про стан своїх дворів, будинків, освітлення та ремонти під’їздів. Так, практично відсутні боржники у житлових будинках по вул. Шкільній, 17, 23, 27, 30, 35, Незалежності, 34, 36, Л. Українки, 1,3, Г. Мазепи, 8, 20, 28, Цементників, 1, 8, 9, Заводській, 1. Мешканці житлових будинків, будинкові комітети по вул. Шкільній, 33а, 29, Котляревського, 7, Кармелюка, 2, Заводській, 2а, 10, Старицького, 3, 10, Л. Українки, 11, Незалежності, 34 з розумінням ставляться до своїх обов’язків зі збереження та покращення стану будинків, дворів і клумб.
На жаль, не всі мешканці нашого житлового фонду свідомі щодо виконання своїх обов’язків з утримання житлових будинків, забувають, що є співвласниками усіх приміщень у них. Між тим, нехтуючи цими обов’язками, ви завдаєте збитків не будинкоуправлінню, а в першу чергу погіршуєте стан своїх під’їздів, покрівель будинків і т. д. Настав час замислитись, в якому стані ви залишите житло своїм дітям й онукам. Це стосується мешканців житлових будинків по вул. Заводській, 18а, 14а, 12, 2, Л. Українки, 9, Молодіжній, 15, котрі вже тривалий час не сплачують коштів на їх утримання.
Прикро також за мешканців 9-поверхових будинків по вул. Шевченка, 202, Коперника, 57, 55, 53, 2 Лютого, 1, які допустили значні борги. А будинкоуправління та міська рада намагаються завжди виконувати всі необхідні в цих будинках ремонти. Так, капітально відремонтовано 5 ліфтів по вул. Коперника, 57, 55, на 2014 р. заплановано ремонт 4 ліфтів по вул. Коперника, 53, 2 Лютого, 1, капітальний ремонт міжпанельних стиків по вул. Коперника, 55.
Якщо є незадоволення послугами, які надає КП МБ, власники квартир мають право змінити виконавця послуг, створити в будинках об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та утримувати будинки на свій розсуд.
Колектив КП «Міське будинкоуправління» просить усіх мешканців не бути байдужими та з розумінням поставитись до проблем комунального господарства.
Валентина ГАБРУК,
директор КП «Міське
будинкоуправління».

Comments are now closed for this entry