на території Здолбунова обговорили депутати на двадцять четвертій сесії міської ради,

до порядку денного якої було включено загалом понад 50 питань

 

Основні завдання, які ставила перед собою рада, - максимально сприяти розвитку малого підприємництва у сфері торгівлі, зобов’язати власників уже працюючих закладів утримувати їх у відповідності до існуючого законодавства, санітарних норм та правил благоустрою і ліквідувати несанкціоновану торгівлю у невстановлених місцях.
У першому кварталі 2013 р. надходження до міського бюджету від підприємницької діяльності у галузі торгівлі склали майже 13 відсотків. Здорова конкуренція та боротьба за покупця стимулюють власників торговельних закладів наближати їх сервіс до європейських стандартів, а заодно і вигідно вирізнятися зовнішнім виглядом. Якщо такі заклади, як магазини «Колібріс», «1000 дрібниць», міні-маркет «Центр», «Едем», «Гастрономчик», «Добробут», «Домініон», «Маяк», кафе «Астра», «Імперія +», «Манго», ринок «Катеринівський» давно знайшли своїх постійних клієнтів, то новостворені магазини «Їжачок» по вул. Парковій, «Продукти» по вул. Шевченка, міні-маркет «Центр» по вул. І. Гончара, «М’ясна хатка» по вул. Шкільній, «Агроцентр» по вул. Зеленій, склад-магазин по вул. Щепкіна, магазин «Килимові вироби», кафе «Старе місто» приваблюють споживачів як спеціалізовані, яких так не вистачає у місті.


Та, окрім позитивних прикладів, працівники апарату й депутати ради вирішили більше уваги звернути на недоліки в роботі закладів торгівлі та ринків і зобов’язали виконавчий комітет постійно тримати на контролі дотримання господарюючими суб’єктами Правил благоустрою, забезпечення віддалених від центру районів міста торговими об’єктами та аптеками. Заступнику міського голови О. О. Палію доручено до 1.09.2013 року організувати демонтаж недіючих кіосків по вулицях Б. Хмельницького і Ясній та організувати роботу із завершення оформлення проектної документації на будівництво ринку по торгівлі сільськогосподарською групою товарів по вулиці 8 Березня.
Здолбунівському РВ УМВС України в Рівненській області нагадали про необхідність здійснення постійного контролю за дотриманням режимів роботи закладами торгівлі, громадського харчування та розважальними закладами, перебуванням там неповнолітніх та дотриманням заборони продажу їм алкогольних і тютюнових виробів, а також до середини червня ліквідувати вуличну торгівлю у невстановлених місцях по вулицях 8-Березня, Заводській, Базарній, Шкільній.
Та найбільше вимог все ж поставили до суб’єктів господарювання, а саме: про дотримання
шумового режиму, укладання договорів на експлуатаційні витрати по утриманню будинків, де об’єкти торгівлі є вбудованими в житловий будинок, з комунальним підприємством “Міське будинко­управління”, зобов’язали до 1.09.2013 р. власників кафе «Південь», «Водограй», «Вулик», магазинів по вулиці Шкільній, 9 та «Берізка» відновити фасади закладів, провести благоустрій прилеглих територій та встановити сучасне торговельне обладнання, впродовж року завершити будівництво зблокованого міні-кафе та торговельного павільйону по вулиці Б. Хмельницького і магазину по вулиці Базарній.
З метою забезпечення належної роботи ринків міста всім керівникам цих об’єктів: до 1.09.2013 р. виготовити генеральні схеми ринків та узгодити їх з державними органами контролю і Здолбунівською міською радою; розробити план благоустрою прилеглих до ринків територій, щороку поновлювати паспорти ринків та перспективні плани їх розвитку; до кінця цього року забезпечити створення та ведення реєстру укладених договорів оренди та суборенди торговельних місць і присвоєння кожному такому місцю порядкового номера; забезпечити безперешкодну торгівлю сіль­госппродуктами на спеціально відведених місцях на ринку для тих, хто виробив їх власноруч.
Чимало вимог поставлено перед фірмою «Промтехсервіс», яка орендує ринок по вулиці 8 Березня: до 1.08.2013 року розпочати будівництво торговельних рядів для продажу сільськогосподарської продукції, відновити тверде покриття та розпочати упорядкування робочих місць на території ринку.
Не відповідає жодним вимогам і так званий «міні-ринок» по вул. Базарній, 10. Фірму «Інтерфейс», котра орендує цю земельну ділянку, зобов’язано до 1.07.2013 р. розпочати роботи з влаштування міні-ринку (вироб­лення технічної документації на ринок та облаштування ринку), а також ліквідувати сміття з орендованої території та привести у відповідність до санітарних норм існуючу вбиральню.
На цій же сесії депутати обговорили і прийняли «Правила торгівлі на ринках міста Здолбунова» та проект рішення, в якому пропонують внести зміни до затверджених раніше ставок єдиного по­датку, зокрема, додати пункт 52 «оптова торгівля сільськогосподарськими машинами та устаткуванням», вилучити з переліку пункт 18.3 «торгівля автомобілями, які були у використанні» та внести зміни в пункт 31 і викласти його у наступній редакції: «діяльність у сфері права, крім нотаріальної та адвокатської діяльності».
Внесли зміни і до Правил благоустрою міста, у яких додатковим пунктом заборонили випас свійських тварин на території парків, скверів, зон відпочинку, освітніх закладів міста та місць загального користування.
Окрім того, були затверджені звіт про виконання міського бюджету за І квартал цього року та технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Здолбунова, внесені зміни до міського бюджету та місцевих програм на 2013 рік, а також розглянуто виробничо-господарські та земельні питання.

Comments are now closed for this entry