18 грудня відбулася двадцята сесія міської ради шостого скликання. Головним питанням, розглянутим на ній, були підсумки роботи ради та виконавчого комітету за нинішній рік. Із звітом виступив міський голова І. О. Ольшевський. Після цього він давав відповіді на запитання жителів міста, які поступали в усній і письмовій формах.
Нижче вміщуємо скорочений виступ міського голови.

 

Одним з головних завдань, як голова ради, я вбачаю злагоджену роботу постійних депутатських комісій, депутатів під час сесійних засідань, координацію роботи з виконавчим комітетом міської ради, апаратом управління, з районними службами, з фракціями, з осередками політичних партій.
Депутати міської ради є повноправними представниками дев’яти політичних сил, дві з яких створили свої фракції. Варто відмітити, що політичні погляди не заважають депутатам виражати і захищати суспільні інтереси міської громади, брати активну участь у діяльності ради та утворених нею органів, виконувати їх доручення.


Постійні комісії дають можливість глибше вникати в проблеми міста, проблеми кожної вулиці, кожного будинку, прибудинкової території.У міській раді працює 5 постійних депутатських комісій. Їх очолюють відповідальні і досвідчені люди. В ц. р. проведено 45 засідань комісій, 5 з них були спільними.
За рекомендаціями постійних комісій вирішено чимало питань. Зокрема, внесено зміни до бюджету міста та до міських програм, а також проведено рейди по контролю за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності правил благоустрою та торгівлі в не відведених місцях, обстеження об’єктів, на яких першочергово планувалось проведення робіт по благоустрою.
Активно працювали депутати Володимир Ткачук, Ігор Мельничук, Світлана Сац, Руслан Безушко, Анатолій Броніч, Юхим Король, Володимир Кіяшко, Геннадій Ковальов, Марія Тимошенко, Микола Шевченко, Віталій Чернецький, Олег Висоцький, Валентин Промінський, Олександр Дученко.
Злагоджена робота постійних комісій – основа оперативного і чіткого проведення пленарних засідань міської ради.
Виконуючи рішення сесій, вдалося вирішити ряд суттєвих питань. Перше, ліквідувати вуличну торгівлю свійськими тваринами та сільськогосподарською продукцією по вулиці Зеленій, друге, збудувати міні-котельню по вул. Шевченка, 202, третє, організувати роботу по висвітленню діяльності комунальних підприємств та ОСББ міста шляхом публікації матеріалів в районній газеті “Нове життя” під рубрикою “Комунальні служби в дії”, четверте, організувати роботу по виготовленню проектів відводу земельних ділянок для обслуговування житлових будинків, де створені ОСББ, розташовані дошкільні навчальні заклади та комунальні підприємства, п’яте, виділити кошти для проведення капітальних ремонтів житлового фонду ОСББ “Берізонька” та “Надія”, шосте, змінити маршрут руху громадського транспорту.
Одним з важливих напрямків роботи міської ради є виконання наказів виборців. З ініціативи депутатів проведено ремонт дороги по вул. Пирогова на межі з смт. Квасилів (І. Є. Мельничук, В. Я. Малахов, І. М. Величко), здійснено часткову відсипку вживаним щебенем вул. Західна та Огієнка (В. Г. Кіяшко, М. Ф. Голік), провулку Грушевського (Л. А. Панасюк), вул. Віли, 3 (О. І. Дученко), облаштовано дитячі майданчики по вул. Заводській (І. Є. Мельничук), Цементників, 12 (І. М. Величко), Шкільна, 23-25 (В. М. Шевчук), встановлене додаткове ігрове обладнання по вул. Шкільна, 33 а (В. Г. Гордійчук), Шкільна, 39 (Б. Г. Панасюк і В. І. Промінський), розроблено положення та створено комісію з найменувань вулиць та пам’ятних знаків у м. Здолбунові (О. О. Тищенко) та реалізовано багато інших заходів.
Багато пропозицій не вдалося цьогоріч втілити в життя, тому вже в наступному році вони будуть розглянуті першочергово.
Предметно, конкретно можна оцінити роботу виконкому міської ради.Завдяки прийнятим ним рішенням покращився розвиток малого підприємництва щодо сфери побутового обслуговування в м. Здолбунові. Нині в райцентрі ефективно діє понад 60 суб’єктів підприємницької діяльності, які надають послуги населенню. Це – сучасні перукарні, майстерні по ремонту автомобілів, меблів, металовиробів, комп’ютерного обладнання, телерадіоапаратури, фотоательє, чищення пухових виробів, ломбард, готель, сауни.
Регулярно члени виконкому розглядали питання щодо покращення безпеки руху по вул. Приходька та кращого під’їзду мешканців міста до міського ринку та районної центральної лікарні, про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку та території м. Здолбунова, про організацію бухгалтерського обліку в дошкільних навчальних закладах міста.
Протягом року на засіданні виконавчого комітету розглянуто понад 30 питань щодо захисту майнових та житлових прав дітей. Порушено чотири клопотання щодо присвоєння почесних звань “Мати – героїня”. В ц. р. згідно з Указом Президента України таке звання отримали 14 багатодітних жінок.
Злагоджена, спільна робота депутатів, членів виконкому, працівників апарату міської ради, комунальних служб міста дали змогу реалізувати програми, прийняті на цей рік. На виконання робіт з благоустрою міста було виділено 5444 тис. гривень.За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Лесі Українки та Фабричної на суму 124 тис. гривень. Збудовано дві автобусні зупинки по вул. Парковій та Шевченка вартістю близько 51 тис. гривень. В 2012 році для виконання робіт по капітальному ремонту доріг міста з державного бюджету залучено близько 1,5 млн. грн. За виділені кошти проведено капітальний ремонт вул. Симона Петлюри, провулку Старомильського, вул. Старомильської, проведено ямковий ремонт вулиць Приходька, Шкільної, Фабричної, Мазепи, Грушевського, Полуботка, Степана Бандери, Зеленої, площі Базарної.

Одним із важливих напрямків роботи залишався капітальний ремонт житлового фонду. На нього витрачено 829,449 тис. грн. Відремонтовано чимало покрівель, фасадів, балконів,ліфтів, теплових вузлів, внутрішньобудинкових водо-каналізаційних мереж. Проведено поточні ремонти житлового фонду. Зроблено чимало, але попереду не менше справ.
Міська рада та виконавчий комітет значну увагу приділяють роботі із зверненнями громадян. За одинадцять місяців до міської ради надійшло 1060 письмових звернень громадян. На усному прийомі у міського голови, заступника міського голови, секретаря ради та керуючої справами побувало понад 300 громадян. Міським головою та його заступником проведено 16 виїзних прийомів за місцем роботи та місцем проживання (комунальні підприємства міста, дошкільні навчальні заклади та у створених ОСББ).
Всі ми добре знаємо і розуміємо, що проблем у місті ще дуже і дуже багато. В центрі уваги залишатимуться проблеми зливної каналізації в місті, організація автобусного обслуговування, благоустрій міських околиць, вивезення твердих побутових відходів, асфальтування і освітлення вулиць та ін. Звісно, буде нелегко здійснити задумане, зважаючи на непросте сьогодення ( блокування платежів казначейством). Вирішення проблем залежатиме, перш за все, від надходжень коштів до міського бюджету, раціонального їх використання, від ініціативності, наполегливості, сумлінності, відповідальності усіх зацікавлених сторін в тому, аби місто наше жило, розвивалося, були задоволені законні права та інтереси його жителів.

 

***
На цій же сесії було розглянуто десятки інших питань. Пріоритетними були земельні. По всіх прийнято відповідні рішення.
Із депутатськими запитами на сесії виступили Олег Тищенко та Микола Шевченко.
Підготував Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry