Саме цю фразу можна назвати лейтмотивом шістнадцятої сесії Здолбунівської міської ради, що відбулась 6 червня цього року, адже основним питанням, винесеним на її розгляд, було «Про стан роботи та завдання з подальшого будівництва та утримання автомобільних доріг у місті Здолбунові». Тема ця завжди актуальна і доволі наболіла, адже у місті 130 вулиць та провулків загальною протяжністю 65,4 км, з них 41 км заасфальтованих, а 24,4 км ще потребують асфальтування. Міський голова І. О. Ольшевський перед початком розгляду проекту рішення чітко окреслив коло проблем і виклав своє бачення вирішення даного питання, адже міська рада має свою стратегію, яка щорічно відображається в планах соціально-економічного розвитку міста уже не один рік і поступово втілюється в життя. Хороший початок поклало попереднє скликання ради, адже було капітально відремонтовано вулиці Б. Хмельницького, Паркову, Грушевського, частково Д. Яворницького, Словацького, Кн. Володимира. Саме з минулого скликання бере початок і програма «Околиці міста», на виконання якої було відремонтовано вулиці Церковну, Старомильську, частково 8 Березня, Грушевського та Віли І. Ремонт останньої було проведено за кошти з держбюджету в сумі 300 тис. грн.


Для того, щоб максимально залучити державні кошти, впродовж останніх років міська рада попередньо виготовляє проектно-кошторисні документації капітальних ремонтів саме на ті вулиці, які планується зробити в першу чергу. І завдяки такому підходу лише в минулому році вдалось провести капітальні ремонти вулиць І. Богуна, П.Чубинського, завершити їх на вул. 8 Березня та Віли 4 (всього на суму 1,5 млн. грн.), а вже у цьому році - С. Петлюри на 850 тис. грн. за рахунок субвенції з держбюджету, на черзі пров. Старомильський , вул. Віли І, Ватутіна і Пирогова. Останню міська рада не могла ремонтувати за власні кошти, незважаючи на гостру потребу, через належність вулиці до різних територіальних одиниць, і лише завдяки коштам держбюджету та наявності проекту ці роботи будуть проведені цьогоріч. Загалом на ремонт цих вулиць планується залучити з держбюджету 1,754 млн. грн.
Виготовлені й чекають фінансування і проекти на вул. Калнишевського та О. Стефановича. На сьогоднішній день виготовляється проект на реконструкцію перехрестя вулиць Паркової, Шкільної, Шевченка та, згідно з планом, замовлені проекти на інші вулиці.
За кошти міського бюджету, за рахунок субвенцій з державного бюджету були проведені капітальні ремонти вул. 2 Лютого, частково Шевченка та Л.Українки, хоча переважно вони спрямовуються на проведення ямкового ремонту вулиць, що необхідний для належного утримання доріг і забезпечення безпеки руху автотранспорту. Особлива увага приділяється центральним вулицям міста та тим, де пролягає маршрут руху пасажирського транспорту. Так, у 2011 році такий ремонт був проведений по вулицях Приходька, Шкільній, Фабричній, Мазепи, Грушевського, Полуботка, Степана Бандери, Зеленій, Ясній, Незалежності, Міцкевича, Старомильській, Грушевського, площі Базарній, загальною площею 2065 кв. м на суму близько 270 тис. грн. У цьому році такий ремонт був проведений по вул. Заводській, Пирогова, Котляревського, С. Наливайка, С.Бандери, Зеленій, Ясній, Грушевського, Шкільній, Шевченка, гетьмана Мазепи, Фабричній площею 3400 кв. м на суму понад 500 тис. грн.
Особлива увага приділяється міською радою виконанню програми «Околиці міста», адже так хочеться, щоб люди в тих районах міста, де побудувались і живуть уже по 30-50 років, відчули турботу влади. Саме з цією метою до планів робіт з будівництва доріг на це скликання були включені і вже зроблені вулиці Чубинського, І.Богуна, Віли 4, 8 Березня, С. Петлюри, в найближчих планах - пров. Старомильський, Ватутіна, Пирогова, Віли 1. Там, де немає можливості здійснити асфальтування, проводиться вирівнювання грейдером та планомірне відсипання вулиць вживаним щебенем. Такі роботи були проведені по провулках І. Богуна, Комунальному та Шкільному, вулицях Львівській, О.Кобилянської, частково Новій та ряду вулиць, де розташовані новобудови, а саме: Коперника, Чорновола, Сонячній.
Саме ці «старі» і «нові» райони міста потребують і більшої уваги до облаштування вуличного освітлення. Цьогоріч було виконано освітлення вулиць Стуса, Д. Галицького, Коперника, зараз тривають роботи по вул. Садовій. У планах - вул. Залізнична, відрізок 2 Лютого -
Л. Українки, 11 – Квітнева.
Разом з тим, здійснюються заходи з ремонту існуючих мереж освітлення та поступового переведення їх на енергоощадливі технології. Маючи гарний досвід з встановлення такого освітлення в усіх скверах міста, повністю планується перевести на енергозберігаючі лампи вул. Віли 1, впродовж цього і наступного років - вул. Шкільну, а в 2014-му і Нову, Грушевського та частково Шевченка.
У полі зору комунальних служб і заходи з дотримання правил безпеки пасажирів та пішоходів. З цією метою облаштовують автобусні зупинки, пішохідні переходи, тротуари та встановлюють дорожні знаки. Незважаючи на те, що на території міста є 24 автобусні зупинки, для зручності пасажирів виникла потреба в додатковому їх будівництві. Торік такі було збудовано по вулицях Шевченка, С. Наливайка, Заводській, а в цьому році - по вулицях Парковій та Шевченка в районі гідропарку. На черзі - зупинки по вул. 8 Березня в районі нового ринку. Частково проведено ремонт пішохідної зони по вул. І Гончара, в найближчих планах - вулиці Зелена, Мазепи та частково вул. Шевченка.
За минулий рік було нанесено 500 кв. м розмітки типу «Пішохідний перехід» та 8 км осьової розмітки на суму 40 тис. грн. Встановлено 66 дорожніх знаків на суму близько 27,5 тис. грн. У цьому році вже встановлено 19 дорожніх знаків і нанесено розмітки на 15 тис. грн.
З інформацією по основному питанню сесії виступив заступник міського голови О. О. Палій, він же виніс на обговорення проект відповідного рішення. У ньому серйозні завдання поставлені перед виконавчим комітетом міської ради, в їх числі, окрім чіткого контролю за дотриманням планів виконання капітальних ремонтів доріг, будівництва зупинок, передбачення коштів в міському бюджеті для проведення дорожньої розмітки двічі на рік, придбання автомобіля піскорозкидача для КП «Здолбунівське», є ще й організація поливу вул. І. Гонти під час масового вивозу сипучих інертних матеріалів з рампи, розроблення Порядку залучення додаткової техніки для робіт із зимового утримання доріг, вивчення можливості заборони руху автотранспорту у вихідні дні по вул. Б. Хмельницького, передбачення при розробленні перспективного Генерального плану розвитку Здолбунова необхідності обмеження руху важковагового транспорту вулицями міста шляхом будівництва додаткової автомобільної дороги. Також виконавчий комітет має направити клопотання до Служби автомобільних доріг у Рівненській області щодо проведення капітальних ремонтів доріг та тротуарів по вулицях міста, які належать їхньому відомству, та облаштування автобусної зупинки по вул. Коперника (виїзд на м. Рівне).
Вагома частка робіт з утримання доріг міста покладається на комунальне підприємство «Здолбунівське», перед яким теж поставлено ряд завдань, а саме: до 15 червня щороку завершувати ямковий ремонт дорожнього покриття; провести чистку зливових каналізацій (у 2012 році - по вул. Віли 1, 2, 3, а в 2013 - по вул. О. Стефановича); в цьому році побудувати зливову по вул. Заводській в районі автобусної зупинки, а в наступному - по вул. І. Гончара та Церковній; завершити роботи з освітлення та реконструкції вулиць; провести капітальний ремонт тротуарів та відсипку доріг комунальної власності згідно із затвердженою програмою благоустрою міста.
В обговоренні проекту рішення взяли участь депутати міської ради, керівники комунальних служб міста та директор філії «Здолбунівський райавтодор» Ю. В. Філіпов. На адресу останнього прозвучали серйозні претензії щодо стану утримання частини доріг по вулицях Шевченка, 8 Березня, Мартинівка та Щепкіна, що знаходяться на обслуговуванні очолюваної ним служби. Особливо це стосується зливової каналізації по вул. Шевченка , пішохідних зон та чистки прибордюрної території на всіх вулицях. Всі ці зауваження, включаючи і щодо ремонту автобусної зупинки по вул. Щепкіна, облаштування пішохідного переходу по вул. 8 Березня біля будинку-інтернату та капітального ремонту вул. Щепкіна і частково Шевченка, включені до проекту рішення і будуть направлені виконавцю.
Після ділового і конструктивного обговорення проект рішення отримав підтримку у депутатів і був прийнятий зі змінами та доповненнями одноголосно, оскільки чітко визначає програму дій міської влади щодо стану і утримання доріг міста на наступні 3 роки. Хід виконання рішення вирішили заслухати у жовтні 2013 року.
Окрім розгляду основного питання, депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2012 року, прийняли зміни до міського бюджету та місцевих програм на 2012 рік, розглянули проект рішення «Про доповнення до переліку ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності та встановлення їх розміру». Також було прийнято Статут територіальної громади м. Здолбунова, затверджено Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів Здолбунівської міської ради та про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Здолбунова.
Загалом на сесії розглянули 65 питань.
Валентина КАПІТУЛА,
секретар Здолбунівської міської ради.

Comments are now closed for this entry