Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. № 343 затверджено порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів. Цей документ регламентує здешевлення іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них) (далі - часткова компенсація процентів).
Перелік об’єктів, в яких може бути придбане житло, визначається міжвідомчою комісією.


Нормативна площа житла, для придбання якого надаватиметься кредит, визначається, виходячи з розрахунку 40 м кв. загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 58 м кв. загальної площі на сім’ю з трьох і більше осіб.
Нормативна вартість квадратного метра житла для нашого населеного пункту встановлена у розмірі 4 тисячі гривень. Разом із тим допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більше, як на 25 відсотків. При цьому вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну, сплачує позичальник відповідно до умов договору про придбання житла за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.
Перший внесок позичальника затверджений на рівні не більше, ніж 25% від суми кредиту, максимальна відсоткова ставка на момент видачі кредиту - 16% річних, з яких держава буде компенсувати 13%. Таким чином, позичальник сплачуватиме тільки 3% за користування кредитом.
Договір кредитування може укладатися на строк до 15 років. Договір про надання часткової компенсації процентів укладається на весь строк кредитного договору.
У період отримання часткової компенсації квартира повинна бути основним місцем проживання і людина не має права відчужувати або здавати її в оренду протягом усього часу отримання державної компенсації.
Право на часткову компенсацію процентів позичальник може використати лише раз і тільки за одним кредитним договором.
Для отримання додаткової інформації щодо механізму кредитування будівництва доступного житла і часткової компенсації процентів за кредитами звертайтесь у Рівненське регіональне відділення Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: м. Рівне, вул Клима Савура, 14, тел. 64-34-16.
Світлана ВОЗНЮК,
керуюча справами виконавчого комітету
Здолбунівської міської ради.

Comments are now closed for this entry