та багато іншого йшлося на 33-ій сесії міської ради, яка відбулася 10 червня

 

 

 

     Уже четвертий рік працюють депутати нинішньої каденції, відзначила секретар міської ради В. В. Капітула, виступивши з інформацією про результативність та активізацію роботи депутатів міської ради по здійсненню ними своїх повноважень. На рахунку народних обранців чимало добрих справ, вирішення багатьох злободенних проблем громади Здолбунова. Та попереду не менш складні завдання, успішне розв’язання яких можливе за результативної, активної роботи усіх депутатів. У прийнятому радою рішенні намічено ряд завдань, спрямованих на підвищення ефективності роботи депутатського корпусу міста.

 

     Своєрідним продовженням розмови про депутатські справи став звіт голови постійної комісії з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування А. Й. Броніча.
     Вже вдруге на сесії депутати аналізували хід виконання свого ж рішення щодо охорони навколишнього середовища. Не все, що передбачали, вдалося зробити. Тож вже найближчим часом вирішили визначитись із сміттєзвалищем, рухом автобусів по місту тощо.
     Чимало невтішних цифр і фактів прозвучало під час розгляду “бюджетних” питань – звіту про виконання міського кошторису за 1 квартал та внесення змін до цьогорічного бюджету. Завдання з наповнення міської скарбниці залишилось невиконаним через недоотримання податку з доходів фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення бюджету. Далися взнаки сьогоднішні складнощі на залізниці, у ВАТ “Волинь-цемент” та ін. Тож і вносити зміни до бюджету, а також до місцевих програм довелося, виходячи з реальних фінансових можливостей.
     Своїм рішенням міська рада затвердила нові розміри тарифів на послуги з водопостачання, водовідведення, обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення і вивіз рідких нечистот, що надає населеннню КП “Здолбунівводоканал”. З 15 червня за 1 куб. м води треба буде сплачувати 1,76 грн., а водовідведення – 2,07 грн. З першого вересня тарифи будуть ще вищими: відповідно 2 грн. та 2,47 грн. Вивезення рідких нечистот обійдеться в 27,95 грн. за 1 куб. м.
     Тарифи на обслуговування внутрішньобудинкових водопровідних мереж затверджено в розмірі 0,04 грн., на обслуговування внутрішньобудинкових каналізаційних мереж в розмірі 0,04 грн. за 1 кв. м загальної площі. Їх введено в дію теж з 15 червня ц. р.

 


     Прийняттю цього непопулярного рішення передувала робота депутатів у постійних комісіях, на засіданнях фракцій. Окремі аспекти проблеми порушили на пленарному засіданні депутати В. Г. Кіяшко, І. Г. Гнатюк, О. Й. Огородник, С. Ф. Фрідріх, М. В. Орлов. Необхідні роз’яснення зробив і міський голова І. О. Ольшевський.
     Питання оплати за обслуговування внутрішньобудинкових водопровідних та каналізаційних мереж за 1 кв. м загальної площі виникло тому, що раніше було порушено методику нарахування її. Згідно з чинним законодавством, плата за обслуговування цих мереж не може бути включеною в тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення. Вона мусить визначатися окремо. Водночас виникла ще одна складність: за такої умови залишається неврегульованим питання щодо відшкодування пільг та субсидій за сплату за обслуговування таких мереж. Зважаючи на це, депутат М. П. Тимошенко запропонувала звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням врегулювати це питання. Колеги активно підтримали її.
     На сесії міської ради було розглянуто чимало інших питань та прийнято відповідні рішення.
Загалом, ця сесія була непростою. Вирішення окремих питань давалося непросто. Однак попри різноманітність думок, пропозицій, розуміння було досягнуто і цього разу.
Тамара ОКРУШКО.
На знімках: фрагменти сесії.
Фото автора.  


 

 

Comments are now closed for this entry