та впродовж майже 3-годинної роботи депутати міської ради досягнули порозуміння і прийняли відповідні рішення

За традицією на початку засідання міський голова І. О. Ольшевський привітав депутатів, які у міжсесійний період були іменинниками, відсвяткували весілля. Після цього депутати приступили до роботи.
Першим розглянули питання “Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території м. Здолбунів". З інформацією з цього питання виступила керуюча справами виконавчого комітету міської ради Світлана Вознюк. Доповідач відзначила, що напередодні сесії відбулася зустріч депутатів міськради з працівниками Здолбунівського РВ УМВС України у Рівненській області. Народні обранці мали можливість ознайомитись з роботою підрозділів міліції, отримати інформацію, яка їх цікавила.


Питання діяльності правоохоронних органів систематично розглядаються на засіданнях міської ради і виконавчого комітету. А районний відділ внутрішніх справ регулярно інформує населення про реалізацію заходів щодо здійснення контролю за дотриманням законності та правопорядку через ЗМІ.
Міська рада разом з працівниками міліції проводить рейди з метою виявлення порушень правил роботи торгівлі в місті. Також спільно розглядались скарги громадян стосовно кафе “77”, вдалося ліквідувати роботу незаконних гральних автоматів по вул. Б. Хмельницького.
При виконкомі міськради діє адміністративна комісія, під час засідання якої у 2010 році розглянуто 72 протоколи, у 2011 - 48, до відповідальності притягнуто ряд господарюючих суб'єктів, які здійснювали продаж алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.
Співпрацює міська рада також з відділом ДАІ щодо встановлення дорожніх знаків, світлофорів, нанесення розмітки, поліпшення стану автомобільних доріг, вуличного освітлення.
Однак вистачає й недоліків. Частими є випадки перебування неповнолітніх у закладах масового відпочинку у нічний час. Не всі господарюючі суб'єкти дотримуються законодавства щодо недопущення продажу неповнолітнім особам тютюнових і алкогольних виробів.
Більше всього турбують громадськість міста безнаказані дії нашої молоді, яка нищить дитяче ігрове та спортивне обладнання, лавки, ліхтарі вуличного освітлення, вікна, фасади адміністративних будинків. Комунальні підприємства “Здолбунівводоканал” та “Здолбунівкомуненергія” систематично нарікають на крадіжки металевих люків та решіток. Недостатньо проводиться робота з виявлення та припинення діяльності нелегальних приймальних пунктів металобрухту.
Уже минуло десять років відтоді, як у нашому місті було створене громадське формування з охорони громадського порядку (колишня добровільна народна дружина), в його лавах налічується 51 чоловік. Та графік чергувань ними не дотримується. Відсутні особові справи на членів ГФ. Вони не проходять навчання з правової та спеціальної підготовки в органах внутрішніх справ.
Завершуючи свій виступ, С. Вознюк наголосила, що для покращення стану боротьби із злочинністю та охорони громадського порядку необхідно оздоровити оперативну обстановку у молодіжному середовищі шляхом проведення в навчальних закладах тижнів правових знань з питань протидії поширенню наркоманії, вживанню алкоголю, пропаганди здорового способу життя, організації дозвілля молоді за участю та відповідальністю батьків та педагогічних колективів, обмеження перебування неповнолітніх в нічних розважальних закладах.
Із співдоповіддю з цього питання виступив голова постійної депутатської комісії Микола Шевченко.
Начальник Здобунівського РВ УМВС України в Рівненській області Юрій Сірак поінформував депутатів про діяльність міліції, загостривши увагу на конкретних прикладах.
Обговорення цієї проблеми проходило досить активно. Слушні зауваження і пропозиції висловили у своїх виступах депутати Володимир Ткачук, Олег Тищенко, Людмила Панасюк. Міський голова, закцентувавши увагу на найважливішому, підтримав внесені пропозиції.
На сесії міської ради було розглянуто чимало інших питань та прийнято відповідні рішення. Попри різноманітність думок і пропозицій, порозуміння було досягнуто.
Євген ШИЛАН.

 

Comments are now closed for this entry