До порядку денного восьмої сесії міської ради, яка відбулася 8 червня, було внесено понад сто питань. Зважаючи на те, що всі вони розглядалися на засіданнях постійних комісій та під час дня депутата, детального обговорення на сесії переважаюча їх більшість не потребувала.
Проте з питання розгляду результатів громадських слухань щодо встановлення погруддя Степанові Бандері в
м. Здолбунів окремі депутати побажали висловити свою позицію.
Відповідно до рішення попередньої сесії міськради щодо звернення районної ГО “Українська Народна Рада Здолбунівщини 1 травня відбулися громадські слухання, на яких розглядалися запропоновані міською радою місця для встановлення погруддя С. Бандері – сквер по вул. Шкільній (поворот до лікарні) та біля районної поліклініки. Проте учасники слухань висловили інше побажання. На їх думку, єдиним гідним місцем для увіковічення пам’яті видатного українського діяча має бути територія, прилегла до будинку побуту (біля флагштоку з державним прапором). Підтримку цій позиції висловили і окремі депутати міської ради, і депутати районної ради, які прийшли на сесію.
Однак, такий варіант на сьогоднішній день є неприйнятним, оскільки, як зазначив міський голова, рішенням депутатів на попередній сесії це місце для встановлення погруддя не було визначене. Для цього потрібно приймати інше рішення і проводити нові громадські слухання. Крім того, на вказаній території проводитимуться роботи із облаштування проїзду автотранспорту по кільцю в районі пересічення вулиць Паркової, Шкільної, Шевченка. Тому проектом рішення з цього питання й пропонувалося на даний час відмовити у виділенні місця біля будинку побуту до завершення виготовлення проекту забудови цієї території.
Вислухавши всі пропозиції з цього питання, було вирішено його довивчити і розглянути на наступній сесії. Однак депутатів міськради фракцій ВО “Свобода”, “Наша Україна” та “Фронт Змін” у кількості шести чоловік таке рішення колег не влаштувало і вони покинули засідання сесії.
Отож, відповідальна робота щодо прийняття важливих рішень для забезпечення життєдіяльності міста лягла на плечі 21 депутата, що залишилися в сесійній залі. Одне з таких питань – про стан та завдання в організації роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в
м. Здолбунові.
Сьогодні в місті зареєстровано 20 таких об’єднань та 8 кооперативів. Заступник міського голови О. О. Палій проінформував депутатів про ті роботи, які вдалося останнім часом виконати об’єднанням із залученням коштів як державного, так і місцевого бюджетів.
Державою сьогодні виділяються кошти з метою першочергової підтримки мешканців, які, створюючи ОСББ, стають співвласниками житлового фонду. Але отримати ці кошти можна за певних умов. Одна з них – наявність закріпленої за будинком земельної ділянки, чого ще не має жодне ОСББ міста, друга – потреба виготовлення проектної документації на той чи інший вид робіт та подання її в обласне житлово-комунальне управління. Суттєвою проблемою в організації роботи ОСББ є й те, що тарифи на послуги з утримання житла у них суттєво відрізняються або й взагалі відсутні. Тому на сесії наголошувалося на необхідності встановлення економічно обгрунтованих тарифів, які б забезпечили належне обслуговування будинків, а також призначення осіб, відповідальних за виконання правил пожежної, газової та електричної безпеки. Рекомендувалось керівникам ОСББ налагодити співпрацю з районним центром зайнятості по залученню осіб, які зареєстровані як безробітні, на виконання робіт в об’єднаннях за рахунок надання дотації для створення нових робочих місць.
Крім того, присутні на сесії керівники ОСББ висловили побажання при виділенні міською радою коштів, матеріалів на підтримку об’єднань розподіляти їх відповідно до площі житлового фонду. Всі моменти, що стосуються покращення організації роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, знайшли відображення в прийнятому рішенні.
Відповідні рішення прийняли депутати і з усіх інших розглянутих на сесії питань.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry