21 вересня 2010 року працювала “пряма” телефонна лінія для жителів Здолбунова з міським головою І. О. Ольшевським. Її було організовано з метою почути відгуки городян про роботу міської ради і таким чином визначити найпроблемніші місця в її діяльності, а також дослухатись до пропозицій здолбунівчан щодо подальшого розвитку міста, аби в перспективі максимально враховувати їх при формуванні планів роботи на наступні роки.
Великий резонанс у мешканців міста викликає підвищення тарифів на комунальні послуги. Більшість людей, на жаль, вважає, що це питання знаходиться виключно в компетенції міської ради. Але згідно зі статтею 19 Закону України “Про національний комітет регулювання ринку комунальних послуг України”, повноваження на затвердження тарифів з місцевих рад передбачається зняти. Крім того, це питання напряму пов’язане зі збільшенням ціни на газ, яке нещодавно було затверджене постановою Національної Комісії регулювання електроенергетики України.


Значною мірою сприяло б вирішенню питання щодо поліпшення якості послуг з теплопостачання по вул. Шевченка будівництво та введення в експлуатацію нової котельні, що передбачає ліквідацію великої ділянки тепломереж, які проходять територією міського гідропарку. Про це під час “прямої” телефонної лінії в черговий раз нагадали міському голові жителі будинку № 202 по названій вулиці. У відповідь почули, що нині проектно-кошторисна документація котельні знаходиться на затвердженні у Міністерстві житлово-комунального господарства України.
Хвилює здолбунівчан і стан доріг в місті. Зокрема, три дзвінка до міського голови було про необхідність асфальтування та відсипки вулиць на околицях міста, а саме: провулку Щепкіна, вулиць Польової, Калнишевського, Симона Петлюри, Західної та Віли. Мешканці вулиці Стуса зауважили, що її благоустрій потребує покращення. Зокрема, там є потреба в облаштуванні вуличного освітлення, каналізації та будівництві дороги. Щодо освітлення вулиць були дзвінки від людей, що проживають по вул. Княгині Ольги, Віли ІІІ, Нової.
Як швидко і наскільки якісно буде відновлено тверде покриття після прокладення комунікацій службою “Ей-І-Ес “Рівнеенерго”? Це питання турбує мешканців вулиці Пушкіна. За словами керівника вищезгаданого підприємства, ці роботи будуть проведені найближчим часом.
Незадоволені значною інтенсивністю руху важковагових автомашин здолбунівчани, які проживають по вул. Шевченка. Міська рада звернулась з клопотанням до Служби автомобільних доріг у Рівненській області про встановлення на цій ділянці дороги знаків, які обмежують швидкість руху.
Кращими хочуть бачити свої прибудинкові території жителі будинків № 31 по вул. Шкільній та № 151 по вул. Шевченка. Чекають на підтримку міської влади і мешканці будинку № 2 по вул. Фестивальній, оскільки ця будівля потребує термінового капітального ремонту.
Недостатньою вважають городяни роботу міського будинкоуправління з проведення капітальних та поточних ремонтів багатоповерхових будинків, зокрема їх покрівель та під’їздів. Хоча, на думку міської влади, переконливою альтернативою КП МБУ, а також можливістю пришвидшити вирішення цієї наболілої проблеми є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Адже 15 ОСББ успішно працюють в місті вже зараз.
Звучали й нарікання на відсутність автобусних зупинок по автодорозі Городище-Рівне-Старокостянтинів в районі вул. Мартинівка. Цю проблему вже впродовж чотирьох років міська рада намагається вирішити через Службу автомобільних доріг у Рівненській області, на обслуговуванні якої знаходиться ця ділянка дороги. На сьогодні досягнуто певне порозуміння.
Не задовільняє мешканців міста стан ринків по вул. 8 Березня та Зеленій. Нині міською радою ведеться робота з виділення земельної ділянки для організації ринку для торгівлі сільськогосподарською продукцією на околиці міста, що дасть можливість ліквідувати вуличну торгівлю. А розпочате в районі вул. Зеленої будівництво зливової каналізації забезпечить відведення вод з території ринку по вул. 8 Березня.
Напрочуд активно висловлювала свої думки та пропозиції стосовно покращення благоустрою зон відпочинку молодь міста. Серед чисельних пропозицій, які стосувались розширення інфраструктури міського гідропарку, пріоритет було надано облаштуванню доріжки з твердим покриттям з боку вул. Паркової та її освітлення. Для підтримання належного правопорядку й збереження в цілості комунального майна здолбунівчани пропонують створити муніципальну міліцію.
Актуальним для міста, судячи з кількості телефонних дзвінків, є питання щодо зменшення кількості бродячих тварин, оскільки стерилізація та евтаназія не забезпечують вирішення проблеми в повній мірі. Необхідно вжити додаткових заходів.
Крім того, судячи із дзвінків на “пряму” телефонну лінію, стало зрозумілим, що є потреба в організації міського комунального підприємства з надання комплексних ритуальних послуг.
Прозвучала також пропозиція щодо вироблення певного механізму в розподілі земельних ділянок, який би забезпечив урахування диференційованого підходу до заявників.
Проаналізувавши пропозиції та побажання городян, міський голова Ігор Ольшевський дав протокольні доручення працівникам апарату міської ради та керівникам комунальних підприємств міста в 10-денний термін подати пропозиції щодо вирішення згаданих вище питань, а за необхідності - включення їх в план соціально-економічного розвитку міста Здолбунова на 2011-2015 роки.
Загальний відділ Здолбунівської міської ради.
Фото Людмили Васюк.

 

Comments are now closed for this entry