Шановні здолбунівчани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня міста Здолбунів.
Кожне свято – це підсумок роботи. Завдяки злагодженій співпраці депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, апарату управління, виконуючи накази та пропозиції жителів міста, залучаючи до співпраці підприємства, міська рада системно підходить до вирішення найактуальніших проблем та поставлених завдань. Незважаючи на непростий рік економічних негараздів, місто живе та працює. Налагоджена безперебійна робота житлово-комунального господарства.
Закінчилось реформування міських будинкоуправлінь. Все управління житловим фондом міста сконцентровано на базі комунального підприємства будинкоуправління № 1, яке обслуговує 151 будинок загальною площею 240 тис. м. кв. При підготовці житлового фонду до роботи в зимовий період підприємством виконано робіт з поточного ремонту житлового фонду на 75 тисяч гривень. Продовжується робота з оновлення фасадів. Проведено ремонти покрівель у 22 будинках. Але заміна та ремонти покрівель залишаються великою проблемою. Упорядковуються під’їзди та прибудинкові території. Значно побільшало спортивного та ігрового обладнання в дворах багатоквартирних будинків.
Альтернативу в утриманні житлового фонду міська рада бачить у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, яких на сьогоднішній день налічується 16.


Комунальним підприємством “Здолбунівводоканал” налагоджена робота з безперебійної подачі води мешканцям міста. Відремонтовано та замінено 0,2 км зовнішніх водоканалізаційних мереж. Майже 140 тисяч гривень використано на ремонт водоканалізаційних мереж та насосних станцій.
Комунальне підприємство “Здолбунівкомуненергія” підготувало котельні до опалювального сезону, замінило аварійні теплові мережі на вводах до 7 багатоквартирних житлових будинків та ЗОШ № 6 по вулиці Шкільній, проклало магістральні трубопроводи по вулицях Фестивальній, Полуботка, проспекту Цементників, виконало ремонтні роботи в ряді квартир.
ТзОВ комунальних підприємств виконує значний обсяг робіт з утримання комунального господарства міста. Нині підприємство проводить капітальний ремонт вулиці 8 Березня.
Завдяки праці трудових колективів житлово-комунальних підприємств та їх керівників О. В. Хомич, В. І.Мельника, В. А. Шавронської, П. І. Боярчука вдається зберегти систему житлово-комунального господарства.
Розпочався новий навчальний рік. П’ять дошкільних установ міста радо прийняли малечу у відремонтовані та підготовлені приміщення, а це в першу чергу заслуга педагогічних колективів і підтримки батьків заради міцного фундаменту свого майбутнього.
За рахунок коштів міського бюджету вдалося відкрити додаткові групи в дошкільних закладах, в результаті чого в них збільшилась кількість дітей. Хоча питання забезпечення місцями в дошкільних закладах залишається відкритим, ця проблема радісна, бо свідчить, що наше місто молодіє. За вісім місяців в місті народилося 213 малюків.
Не залишається поза увагою міста і дозвілля наших дітей. Чимало зусиль докладається для того, щоб закінчити будівництво нового приміщення станції юних техніків по вулиці Яворницького, 26. Маємо надію, що це буде новий сучасний дитячий центр творчості дітей з різноманітними технічними гуртками та новітніми комп’ютерними технологіями. Усе це значною мірою є заслугою керівників наших дошкільних та позашкільних установ Т. Л. Назаренко, Ж. В. Кадлубицької, Л. М. Пасько, Г. П. Климюк, О. Ф. Давидюк, Л. О. Бондарчук, С. П. Дяченка. Надзвичайно приємно привітати багатодітні родини, у яких жінкам, за поданням міської ради, в 2010 році було присвоєно почесне звання “Мати-героїня”. Його отримали Л. В. Дрозд і Г. Т. Расік, тож щиро зичу їм благополуччя й достатку в родинах.
За вісім місяців нинішнього року виділено близько 20 тисяч гривень матеріальної допомоги для соціально не захищених верств населення. Згідно з Програмою Кабінету Міністрів України придбано 70 квартир в будинку по вулиці Коперніка, 65. Житлові умови покращили 11 багатодітних сімей (у восьми родинах виховується п’ять і більше дітей), 3 дітей-сиріт, 6 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, 4 інваліди війни та учасники бойових дій в Афганістані, одинока мати, 4 інваліди загального захворювання, 3 педагогічних працівники і 3 молодих спеціалісти.
Пріоритетом в роботі міської ради залишається благоустрій міста. А це - утримання доріг, кладовищ, скверів, контейнерних площадок та дитячих майданчиків, організація вивозу сміття і озеленення, облаштування освітлення вулиць. На ці роботи в 2010 році використано 1 млн. 300 тис.гривень.
Хочеться відмітити, що наше місто стало привабливішим та квітучішим завдяки озелененню. Цьогоріч в ньому облаштовано п’ятдесят клумб. Вагомий внесок у справу озеленення міста зроблено сім’єю підприємця І. Г. Новака.
Щиро вдячний трудовим колективам та керівникам підприємств, які брали участь у виконанні робіт з благоустрою міста: ПАТ “Волинь-Цемент”, керівник С. Й. Царук; ВАТ “Волинь-шифер”, керівник Я. О. Вакула; ТОВ “Азеркорпу-Аутобан”, керівник М. Ш. Мансуров; ВАТ “Укрцемремонт”, керівник
М. А. Романуха; ВАТ “Здолбунівський завод будівельних матеріалів”, керівник С. Т. Яворський; вагонне депо станції Здолбунів, керівник
Й. В. Гаврищак; енергодільниця станції Здолбунів, керівник С. Є. Коцюбинський; управління газового господарства, керівник Л. В. Кошельник; ПП “МВА”, керівник В. А. Мурадян; КП “Здолбунівводоканал”, керівник В. І. Мельник; КП “Здолбунівкомуненергія”, керівник В. А. Шавронська. Загальна сума спонсорської допомоги становить понад 140 тисяч гривень.
Варто зауважити, що в 2010 році Здолбунів відзначатиме свій день народження на вулиці Шкільній. Це найкраща вулиця в місті, з розвинутою торгово-побутовою інфраструктурою, найбільш заселена. Основу її мешканців складають залізничники та будівельники. Вулиця дійсно відповідає своїй назві, там знаходяться дві загальноосвітні школи, два дошкільних навчальних заклади, центр творчості дітей та юнацтва. І міська рада щороку інвестує у цю вулицю значні кошти. На ваших очах за останні роки отримали нове життя два сквери. Проведено капітальний ремонт пішохідних доріжок, замінено бордюри. Замість чагарників з’явилися квітучі клумби та зелені зони. В дворах та скверах оновлено спортивно-дитяче обладнання, проведено асфальтування прибудинкових територій. Вималювалась площа біля будинку по вулиці Шкільній, 27. Фасади будинків набувають сучасного вигляду – це Шкільна,15, 17, 19, 38. На належному рівні утримується вуличне освітлення. Лише в 2010 році на ямковий ремонт використано 95 тисяч гривень.
З високою відповідальністю до Дня міста підійшли депутати міської ради, члени виконавчого комітету, апарат управління міської ради, трудові колективи, суб’єкти підприємницької діяльності, місцеві осередки політичних партій. В період підготовки міста до свята були прийняті відповідні рішення та розпорядження, проведені чисельні зустрічі з керівниками всіх рівнів, підприємцями, мешканцями міста, керівниками політичних партій. Щиро вдячний всім, хто відгукнувся і взяв участь у підготовці до святкування Дня міста Здолбунів.
Свято - це й справді підсумок зробленого, а за ним - знову напружена робота. Дякую за збереження всіх об’єктів, які зроблені в місті, за співпрацю у його впорядкуванні, взаєморозуміння. Перспектива Здолбунова – це наше спільне бачення його майбутнього. Тільки в нашій єдності, зміні відносин влади і громади – запорука успіху.
Вітаю всіх жителів з Днем міста Здолбунова! Зичу щастя, здоров’я і добра, миру та любові, Божого благословення, порозуміння і згуртованості та запрошую всіх на святкування Дня міста 12 вересня 2010 року.
Ігор ОЛЬШЕВСЬКИЙ,
міський голова.

 

Comments are now closed for this entry