Міська рада

Розпорядження міського голови від 17 березня 2017 року № 28-р

З метою поліпшення стану довкілля, благоустрою, озеленення, приведення в належний санітарний та естетичний стан, підготовки міста до Великодніх та травневих свят, керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Провести з 3 по 13 квітня 2017 року декаду благо­устрою міста.
2. Керівникам підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі всіх форм власності:
привести у належний санітарний стан виробничі території;
впорядкувати прилеглі території та території, які закріплені згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.02.2011 року № 36, провести обрізку кущів та дерев, почистити прибордюрну частину дороги, пофарбувати огорожі та побілити бордюри.

На позачергову, сімнадцяту сесію Здолбунівської районної ради сьомого скликання депутати зібралися, щоб висловити власну позицію щодо розгону учасників блокади та припинення торгівлі з тимчасово окупованими територіями.

Спочатку голова районної виборчої комісії Тетяна Рожко зачитала текст Постанови № 73 від 15 березня, в котрій йшлося про визнання обраним депутатом Миколи Висоцького, 1959 р. н., який включений до виборчого списку Здолбунівської районної організації Аграрної партії України. Микола Висоцький цього дня склав Присягу депутата. Він працюватиме у Здолбунівській районній раді замість Богдана Конд­ратюка, який склав повноваження депутата.

Обговорювали під час сесійного засідання Здолбунівської міської ради

На сесії, яка відбулася 15 березня, депутати розглянули понад 60 питань порядку денного. Спочатку міський голова Ігор Ольшевський вручив депутатські посвідчення Руслані Микитюк та Оксані Верещук, які відтепер працюватимуть у міській раді замість Сергія та Володимира Бородіїв, обраних від ВО «Свобода».
По тому депутати одноголосно підтримали звернення до Президента, Кабміну та ВРУ щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією. В ньому врахували й зміни, внесені активістами, котрі ухвалили відповідну резолюцію під час мітингу на підтримку блокади торгівлі з ОРДЛО, що відбувся у Здолбунові напередодні.
Згодом, інформуючи про стан та завдання щодо подальшого вдосконалення роботи з охорони навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами у м. Здолбунів, заступник міського голови Володимир Кондратюк розповів присутнім про ті проб­леми, які вдалося вирішити у місті протягом останніх п’яти років. Зокрема у цей період було приведено в належний стан зливову каналізацію у місті, для чого здійс­нено необ­хідні роботи по вул. Стефановича, Зеленій, Василя Жука, Мазепи, Наливайка, Другого Лютого, Львівській, Грушевського, Новій. Збудовано каналізацію по вул. Пушкіна, Яворницького, частково - у мікрорайоні Осада.

У середу, 8 червня, під головуванням міського голови І. О. Ольшевського відбулась шоста сесія Здолбунівської міської ради сьомого скликання, в ході якої розглянули близько шестидесяти питань. Попередньо їх було обговорено на засіданнях постійних депутатських комісій та під час проведення Дня депутата.
Сесія розпочалася з розгляду депутатських запитів депутатів міської ради В. І. Бородія щодо діяльності суб’єкта господарювання - магазину «Інекс» та Т. Ф. Павлової стосовно облаштування ігрового майданчика у дворі будинку № 17 по вулиці Фестивальній і встановлення смітників уздовж пішохідних доріжок по вулиці Заводській у місті Здолбунові.

Розпорядження міського голови від 20 травня 2016 року за № 79

З метою поліпшення стану довкілля, благоустрою, озеленення, приведення в належний санітарний та естетичний стан, підготовки міста до Дня Конституції Украї­ни, керуючись статтею 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Провести з 7 по 17 червня 2016 року декаду благоустрою міста.
2. Керівникам підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі всіх форм власності:
- привести у належний санітарний стан виробничі території.
- впорядкувати прилеглі території та території, які закріплені згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.02.2011 року № 36, почистити прибордюрну частину дороги, покосити траву, впорядкувати квітники.

Розпорядженням міського голови від 6 травня 2016 року № 69-р «Про проведення сезону безпеки на водних об’єктах міста Здолбунів в 2016 році» з метою запобігання нещасних випадків та покращення роботи з організації відпочинку людей під час літнього купального сезону 2016 року визначено наступні місця для купання: дитячий пляж по вулиці Старомильській, пляж по вулиці Заводській та пляж в міському гідропарку по вулиці Шевченка. На період з 27 травня по 31 серпня 2016 року.
КП «Здолбунівське».

Здолбунівська міська рада оголошує конкурс з надання послуг з управління багатоквартирними будинками, які самостійно не визначились з формою управління, що буде проводитись 29.06.2016 р. о 14 годині в приміщенні Здолбунівської міської ради (2-й поверх, зал засідань). Кінцевий строк подання конкурсних пропозицій від учасників: приймаються до 10 години 29.06.2016 р. за адресою: м. Здолбунів, вул. Василя Жука, 1 (2-й поверх), кабінет № 3.

1. Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу:
- наявність матеріально-технічної бази;
- наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам;
- фінансова спроможність;
- досвід роботи з надання послуг;
- наявність спеціальних дозволів чи ліцензій (якщо такі передбачені структурою послуг).

На сесії міськради йшлося про зміни в управлінні багатоквартирними будинками, назви вулиць та землю

На черговому засіданні сесії Здолбунівської міської ради під головуванням міського голови І. О. Ольшевського 16 березня депутати доволі злагоджено розглянули понад 60 питань.
Оскільки попередньо більшість з них детально та прискіпливо вивчили члени постійних комісій, зауваження та запитання у міських обранців виникали лише зрідка.
Насамперед депутати внес­ли зміни до Регламенту роботи сесії, врахувавши зміни до закону «Про місцеве самоврядування». Згідно з ними, усі питання затверджували поіменно. Щоправда нові правила часом спричиняли певні непорозуміння, проте назагал з новою схемою голосування обранці впоралися.
Депутати своєю більшістю підтримали введення у склад виконавчого комітету Здолбунівської міськради на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимира Кондратюка. Не голосували за подану міським головою кандидатуру член Аграрної партії Украї­ни С. О. Середюк, члени РПЛ Ю. Л. Гриценко, О. Л. Гриценко, Д. С. Терепенчук,
Д. Є. Прокопець, депутати від «Самопомочі» А. Ю. Кардаш, Л. Ф. Ридош, Ю. В. Білецький та член президентської фракції Д. Ю. Сирота.

З п’ятнадцятого березня 2016 року у Здолбунові відновлено рух міського автобуса «Здолбунів-Експрес».
Автобус здійснює рух за маршрутом «Вул. Старомильська - магазин «Берізка» і забезпечує підвезення пасажирів до залізничного вокзалу, автовокзалу, районної лікарні, кладовища по вул. Коперніка, ТзОВ Комунальних підприємств, управління по експлуатації газового господарства та усіх зупинок по маршруту.
Початок руху: щоденно о 7 год. 10 хв. від вулиці Старомильської та о 7 год. 15 хв. від магазину «Берізка» в обох напрямках.
Вартість проїзду в автобусі «Здолбунів-експрес» - 2,50 грн.

Двадцять сьомого січня 2016 року відбулося чергове засідання виконавчого комітету Здолбунівської міської ради. Провів його міський голова І. О. Ольшевський.
Завідуюча загальним відділом Л. Т. Євтушок доповіла про виконання делегованих повноважень виконавчого комітету Здолбунівської міської ради у 2015 році.
Було прийнято рішення про організацію роботи міського автобусного маршруту загального користування «Здолбунів-експрес» (вулиці Старомильська-Мартинівка).
Також затверджено для комунального підприємства «Здолбунівводоканал» нові розміри тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Надано матеріальну допомогу 8 учасникам АТО та поставлено на квартирний облік дві сім’ї учасників бойових дій АТО.

23 січня 2015 року виконавчий комітет Здолбунівської міської ради, розглянувши пропозицію Громадської організації «Здолбунівська спілка учасників бойових дій та АТО», прийняв рішення № 308 «Про тимчасову заборону використання піротехнічних засобів», згідно з яким протягом січня 2016 року фізичним та юридичним особам заборонено проводити видовищні та інші масові заходи з використанням салютів, феєрверків та інших піротехнічних виробів на території міста Здолбунів (рішення розміщено на сайті Здолбунівської міської ради).

 

Реконструйоване вуличне освітлення проспекту Цементників.

 

Саме таким є бачення міською радою благо­устрою у Здолбунові.  Адже жоден  житель міста не  повинен почуватися обділеним увагою та турботою з боку влади.  Свого часу чимало нарікань у жителів міста  було на те, що влада дбає лише про центр Здолбунова, а до околиць  їй байдуже. Щоб виправити ситуацію, з ініціативи міського голови І. О. Ольшевського, у 2009 році на засіданні  виконавчого комітету було затверджено програму «Місто без околиць». Ця програма  передбачала цілеспрямовану координацію дій комунальних служб з метою втілення в життя ідеї рівнозначного виконання робіт з будівництва та ремонту доріг, встановлення вуличного освітлення, ігрових майданчиків, мережі зливової каналізації та ін. по всій території нашого міста.

Аналізуючи результати виконання цієї програми, насамперед варто відмітити комплексний підхід до вирішення проблем околиць. Узяти хоча б великий масив приватної забудови, який простягнувся від вулиці С. Бандери до кладовища по вул. Коперника. Люди там жили по 40 і більше років, а заасфальтована була в 2008 році лише одна вулиця - Драгоманова. Планове впорядкування доріг розпочалося тільки з 2010 року. З того часу і до 2015 року було проведено капітальний ремонт покриття по вулицях Івана Богуна, Симона Петлюри, Калнишевського, відсипано вживаним щебнем частину вулиці Огієнка, Ольги Кобилянської та провулок Івана Богуна, проведено капітальний ремонт вуличного освітлення по вулицях Івана Богуна, Степана Бандери та Коперника. Також у 2015 році розроблено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт дороги по вулиці Огієнка з провулком. Виконання робіт з асфальтування цієї вулиці та вул. Кобилянської - Чайковського - пров. Кобилянської - пров. І. Богуна заплановано завершити до 2018 р. Без уваги не залишилися і діти, які тут проживають: у 2015 році встановлено нове ігрове обладнання у подвір’ях по вул. Драгоманова, 6 та 4а. А на 2017 рік заплановане будівництво нового спортивно-ігрового майданчика на розі вул. І. Богуна та пров. О. Кобилянської.
Вулиці, розташовані біля обласного збірного пункту та управління по експлуатації газового господарства, є одними з найдавніше забудованих вулиць міста. «Цивілізація» на цих вулицях закінчувалась там, де їх пересікали залізничні колії. Виправляти цю ситуацію також почали впродовж останніх п’яти років. Зокрема з’явилося асфальтове покриття та вуличне освітлення по вул. Грушевського, Словацького та Ватутіна, а також частково прилеглих до них вулиць. Для покращення безпеки життя мешканців у 2015 році проведено капітальний ремонт вуличного освітлення по вул. Мартинівка і Щепкіна. Враховуючи чисельні звернення, з метою запобігання підтоплення житлових будинків у 2014 році міською радою було профінансовано комплекс заходів з розчищення мережі зливової каналізації по вул. Грушевського та Львівській. У рамках втілення програми «Місто без околиць» у 2015 році виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт вулиці Д. Галицького та виконано перший етап робіт на ділянці поблизу ДНЗ «Дзвіночок». Роботи з подальшого асфальтування вулиці заплановані на 2016 рік. У планах міської ради на 2017-2018 роки є освітлення вул. Львівської та пров. Грушевського, а до 2020 року - завершення асфальтування всіх вулиць та провулків цього масиву.

Цьогоріч вперше за час, коли Україна відстоює незалежність зі зброєю в руках, місто Здолбунів відзначило свій день народження масовими заходами під назвою «Щирі серця - хоробрим серцям».
Здолбунівська міська рада з ініціативи міського голови І. О. Ольшевського поставила перед собою мету зробити усе можливе для того, щоб матеріально підтримати солдатів-земляків, які зараз мобілізовані і перебувають у зоні бойових дій, або проходять військову підготовку на базі різних військових частин. З такою ж пропозицією ми звернулись до громади міста, підприємств, установ і організацій, політичних сил.

Уже стало доброю традицією щоразу восени, у День міста, підсумовувати зроблене за рік.
Завдяки злагодженій співпраці депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, апарату управління, виконуючи накази та пропозиції жителів міста, залучаючи до співпраці підприємства міста, міська рада, як і щорічно, системно підходить до вирішення найактуальніших проблем та поставлених завдань. А це, в першу чергу, виконання рішень міської ради щодо будівництва та утримання автомобільних доріг, удосконалення автомобільних маршрутів, мереж вуличного освітлення, розбудова міського гідро­парку та впорядкування зон відпочинку, належне утримання, ремонт житлового фонду і прибудинкових територій, організація роботи об’єктів торгівлі та розвитку малого підприємництва на території Здолбунова.

Будинок з відремонтованим дахом по вул. Фабричній.

«Мій дім - моя фортеця» - каже народна мудрість, засвідчуючи те, як дбайливо люди ставляться до своїх обійсть. Але це більше стосується приватних садиб. А от мешканці багатоквартирних будинків, на жаль, не зав­жди дбають про те, щоб у під’їздах та на прибудинкових територіях було чисто і затишно.
У Здолбунові налічується 208 багатоквартирних будинків, 146 з них перебувають на балансі міського будинкоуправління, 55 утримуються ОСББ, 9 - житлово-будівельними кооперативами. Середній вік житлового фонду міста становить більше 50 років. Саме тому, зважаючи на звернення здолбунівчан та депутатів, ще з 2005 року міською радою розпочата системна робота з проведення капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинків. З цією метою була створена спеціальна комісія, до складу якої увійшли фахівці-будівельники, депутати, спеціалісти міської ради. Висновки комісії і стали основою перспективного плану роботи ради з проведення капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинків до 2015 року та плану соціально-економічного розвитку міста. І, попри те, що через різні обставини не кожного року вдавалося вкладатися у графік робіт, за цей період відремонтовано 56 покрівель, 47 фасадів, 86 балконів, 19 систем водовідведення.

Триває ремонт водовідливів у будинку по вул. Приходька.


Найбільше уваги у місті приділяють ремонту дахів, оскільки ця проблема не лише дошкуляє мешканцям верхніх поверхів, а й спричиняє руйнування будівель загалом.
- Ще наприкінці минулого року я звернулася до міського голови і нагадала йому, що наш будинок по вулиці Незалежності, 36 потребує ремонту, оскільки протікає дах. Тоді Ігор Ольшевський сказав, що ремонт запланований на 2015 рік і його обов’язково зроблять. І наш будинок таки відремонтували. Провели капітальний ремонт даху, відновили водовідливи. А зараз і фасад будинку ремонтують, - розповідає жителька міста Ірина Гринюк.

Відкрите звернення до мешканців м. Здолбунів та до міської влади

Сесією Здолбунівської міської ради прийнято рішення про виділення майже 250 тисяч гривень на спорудження пам’ятника загиблим на Майдані та Сході України під час антитерористичної операції.
Безперечно, така ініціатива місцевої влади заслуговує на повагу – ми повинні вшановувати пам’ять Героїв, які полягли за свободу та незалежність України.
Але зараз спорудження пам’ятника не на часі!
На цій же сесії затвердили ще одне рішення – про виділення коштів на лікування та реабілітацію важкопоранених військових у розмірі 2,5-5 тисяч гривень на одного пораненого (!).
Вважаємо, що коли йдеться про порятунок життя захисників України, таке співвідношення є несправедливим. Окрім того, варто подбати і про демобілізованих, котрі повертаються з війни. Вони також потребують лікування та реабілітації.

Саме ці питання були основними серед розглянутих на двох сесіях міської ради, що відбулись упродовж останньої декади січня.
У розглянутому і схваленому депутатами бюджеті міста на 2015 рік очікуваний обсяг надходжень становить 20,4 млн. грн., що відповідає сумі прогнозованих видатків. Незважаючи на бурхливі дискусії урядовців, усе ж залишено у підпорядкуванні міської ради дошкільні навчальні заклади Здолбунова та міський клуб, хоча кошти на їх утримання спрямовуватимуть як субвенцію з районного бюджету. Також затверджено 12 місцевих програм, в яких окреслено основні завдання та конкретизовано об’єкти і заходи, що будуть фінансуватися упродовж року.
Не менш важливими були і прийняті рішення про встановлення місцевих податків і зборів, серед яких податки на таку нерухомість, як майно і земля, а також податок з транспортних засобів та розмір акцизного збору. Детальнішу інформацію про ставки цих податків та інші прийняті рішення розміщено на офіційному сайті міської ради (zdolbyniv.rv.ua).
Крім того, за пропозицією фракції ВО «Батьківщина», одноголосно було прий­нято звернення до Головно­командувача ЗСУ, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогою визнати так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями та внести відповідні зміни до чинного законодавства (друкується нижче).
Валентина КАПІТУЛА,
секретар Здолбунівської міської ради.

Із сесії міської ради

Звітує міський голова.

Основним питанням порядку денного сорокової сесії міської ради, яка відбулася минулого тижня в районному будинку культури за присутності керівників підприємств, установ, організацій, представників громадських та політичних організацій, мешканців міста, був звіт міського голови Ігоря Ольшевського про підсумки роботи міської ради та її виконавчого комітету за 2014 рік. Як зазначив Ігор Олександрович, за цей період, незважаючи на всі труднощі сьогодення, вдалося досягти певних результатів.
Він позитивно оцінив системну роботу постійних комісій міської ради, завдяки якій вдається глибше вникати в проблеми міста і вирішувати їх, подякував за активність депутатам. Так, завдяки їх ініціативі у місті встановлено обмеження продажу алкогольних напоїв у вечірній час, ліквідовано вуличну торгівлю по вул.
8 Березня, збільшено кількість контейнерів для сміття та ін.