Під час засідання.

На засіданні координаційно-консультативної ради при голові Здолбунівської районної ради, що відбулося третього липня, йшлося про новий порядок надання населенню пільг та субсидій.

Як поінформувала начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Здолбунівської РДА Вікторія Ковтонюк, субсидії для населення відновлюються автоматично. І ветерани з посвідченнями учасника бойових дій не повинні ходити по другому колу, аби субсидії продовжили.
«Є лиш питання по багатодітних сім’ях, – зазначила Вікторія Ковтонюк. – У таких сім’ях можуть бути зміни – народилася ще одна дитина, або хтось помер чи виїхав на заробітки. Тож вони мають звернутися, заповнити декларацію й подати довідку про склад сім’ї. Основні пільги – це ЖКП».


Щодо пільг на санаторно-курортне лікування, то ними можуть скористатися учасники бойових дій, інваліди та чорнобильці І категорії. Путівки для учасників бойових дій в АТО повністю оплачує держава. Але таких путівок на район виділили лише двадцять, а потреба в них значно більша. Тож люди стоять у черзі.
Є й така послуга, як психологічна реабілітація учасників АТО, проте нею мало користаються.
Сільських голів проінформували і щодо нового закону про реабілітацію жертв репресій тоталітарного режиму, згідно з яким під реабілітацію потрапляють не тільки ті, хто безпосередньо постраждав внаслідок репресій, але й члени їхніх родин, які також постраждали. Найбільше це діти, які через репресії були позбавлені батьківського піклування.
Особам з інвалідністю держава може допомогти у придбанні засобів реабілітації (як от візки, милиці та ін.).
Інваліди мають право на придбання авто закордонного виробництва після 2012 року випуску. Є на це дозвіл на рівні міністерства, й авто може бути передане інвалідові у власність безкоштовно, проте без права на його продаж. У разі смерті власника такий гуманітарний автомобіль передається по заяві родичам. Проте є один нюанс: якщо авто надане державою, то родина має право його викупити.
Людмила МАРЧУК. §

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити