Саме так можна сказати про кожну з сесій районної ради. Адже щоразу доволі великий порядок денний цих засідань свідчить про те, що проблем, які потребують нагального вирішення, у нашому житті не меншає. Скоріше – навпаки.
41 сесія – не виняток: майже тридцять питань. Втім, окрім розгляду окремих “резонансних”, вона запам’ятається ще й тим, що відбулася 25 лютого – в день інавгурації нового Президента України Віктора Януковича.
Розпочалось пленарне засідання із привітань, виголошених головою районної ради В. О. Тимощуком депутатам, які у міжсесійний період відзначили день народження. Таких виявилося аж 12. Під оплески присутніх у сесійній залі він вручив Почесну грамоту та подарунок учню Дерманського НВК Назару Бухальському, який зайняв друге місце в Міжнародному екологічному конкурсі та Почесну грамоту районної ради педагогу Ступнівського НВК О. В. Шпичак.

 

Звіт голови РДА взято до відома
Попередньо, на засіданнях постійних комісій, депутати мали змогу ретельно обговорити звіт про здійснення райдержадміністрацією делегованих повноважень у минулому році. Тому на пленарному засіданні голові РДА Л. Я. Кінаху довелося одразу ж відповідати на запитання обранців районної громади
С. В. Ніколіної, М. П. Євчука, Б. Л. Жижкевича, В. М. Карпетченка, В. С. Панасюка,
В. В. Воробеля та ін. Коло питань, порушених ними, було доволі широким і відображало нашу реальність: безробіття, скорочення промислового виробництва, непросту екологію, невміння чи небажання зупинити руйнацію довкола, невжиття владою дієвих заходів для поліпшення ситуації в районі тощо.
Відповіді, надані головою РДА, влаштовували не всіх. Це й зрозуміло, адже надто вже багато проблем залишається невирішеними. Були упущення, втрачені можливості. Але й не все могли вирішити на рівні району. Негативний вплив на роботу господарського комплексу мала фінансово-економічна криза. За умов недостатнього фінансування, а воно було однією з характерних ознак минулого року, результативність зробленого була невеликою.
Своїм рішенням районна рада взяла до відома звіт голови РДА про виконання райдержадміністрацією делегованих повноважень. Сподіватимемось, що нинішній рік буде для нашого району успішнішим.

Затверджено програми. Поки-що без визначення коштів на їх реалізацію
На таких умовах за відсутності бюджету районна рада затвердила програму економічного та соціального розвитку району. Над нею працювали тривалий час, було розглянуто чимало пропозицій, вислухано різних думок. Адже треба багато зробити для того, аби нормально функціонували заклади освіти, культури, охорони здоров’я, житлово-комунальне господарство, продовжилась газифікація населених пунктів, в належному стані були дороги в районі. Причому доведеться зважати на кошти, яких і в кращі часи на все не вистачало. А реальність щоразу додає нових клопотів. Тому депутати вирішили цього дня доповнити програму ще трьома пунктами: про потребу спорудити дахи Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Ступнівського ліцею, водонапірну башту для забезпечення водою жителів Нової Мощаниці та повернутись до розгляду цієї програми після прийняття районного бюджету.
На сесії затверджено також програми міжнародної співпраці, профілактики йодного дефіциту у населення, імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, а також соціального захисту малозабезпечених громадян.
Районна рада залишила на контролі прийняте раніше рішення щодо втілення в життя програми ”Шкільний автобус”, взявши до уваги зауваження, зроблене депутатом обласної ради
Н. С. Путіліною, про необхідність звернутися до керівництва “Укрзалізниці” щодо встановлення в Івачкові регульованого поста. Залишено на контролі і рішення по програмі розвитку фізичної культури та спорту в районі.

Від районних ЗМІ чекають виваженості та неупередженості
Не бракувало емоцій у сесійній залі під час обговорення звітів керівників місцевих засобів масової інформації про роботу в минулому році. Попередньо і головний редактор районної газети “Нове життя” В. В. Дрозюк, і керівник редакції місцевого радіо С. Ю. Кондрачук звітували на засіданнях постійних комісій, тож депутати мали змогу отримати всю інформацію, яка їх цікавила, висловити свої думки з цього приводу.
І якщо вже на пленарному засіданні до головного редактора районки запитань було небагато, то керівнику редакції місцевого радіо довелося вислухати чимало слушних зауважень щодо підготовки радіопередач. Їх висловили депутати Є. І. Долгаль, О. Є. Дацюк, О. І. Єфімчук, П. А. Ворон, М. Т. Корнійчук, В. А. Балабат та ін. Від районних ЗМІ чекають виваженості та неупередженості у висвітленні багатогранного життя району і особливо при підготовці матеріалів в період передвиборних кампаній, нагадували обранці районної громади. Тому вони, віддавши належне зробленому молодим керівником для організації роботи радіомовлення в районі, вказали на недоліки та висловили побажання, аби почуте на сесії послужило йому на майбутнє добрим уроком.

Державна установа залишилась без приміщення
В ролі своєрідного “безхатька” опинилося останнім часом районне управління юстиції. Про це йшлося в одному з депутатських запитів, озвучених на сесії головою районної ради. Керівник цієї установи, депутат
М. В. Семенюк розповів своїм колегам, запрошеним на сесію, про митарства колективу державної установи. Приміщення у міській раді, яке вони займали тимчасово, довелося залишити. Перебралися в колишнє приміщення суду по вул. Приходька. Знову ж таки тимчасово, адже там після ремонту має розміститися управління праці та соціального захисту населення. Врешті, наприкінці минулого року “законники” змушені були піти і звідти. Виділили їм приміщення, теж тимчасово, в будівлі Укрпошти. Тепер і його мають звільнити, адже відповідна угода була укладена лише на два місяці. От уже правду кажуть: чого тільки в нашому житті не буває, а таке поняття як тимчасовість може розтягнутися в часі на доволі тривалий період. Як і в цьому випадку. Тепер працівники районного управління юстиції покладають усі надії на те, що з участю районної ради це непросте питання врешті-решт вдасться вирішити, і вони матимуть нормальні умови для своєї доволі непростої роботи.

* * * *
На сесії районної ради розглянуто чимало інших важливих питань. Зокрема, проаналізовано хід виконання депутатських запитів, прийнято нові: фракція УНП звертала увагу на те, що останнім часом посилилося вирубування лісу поблизу с. Мости, а саме на цих землях мав бути розташований Дермансько-Острозький національний природний парк, створений Указом Президента. Враховуючи численні скарги жителів району щодо відсутності рахунків за надані послуги телекомунікаційної мережі, ця ж фракція просить вжити відповідних заходів та звернутися до Рівненської філії ВАТ “Укртелеком” у м. Здолбунів з вимогою вирішити це питання.
Зі всіх розглянутих на сесії районної ради питань прийнято відповідні рішення.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry