23 грудня відбулася тридцять дев’ята сесія районної ради п’ятого скликання. Перед початком розгляду питань порядку денного голова районної ради В. О. Тимощук вручив грамоти голові фракції УНП С. В. Ніколіній та голові постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, молодіжної політики, законності та боротьби зі злочинністю В. С. Янулю за сумлінну роботу та з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування.
Своєрідним підсумком зробленому господарським комплексом району протягом нинішнього непростого року був розгляд депутатами питання “Про хід виконання рішення районної ради від 21.12.2004 № 225 про затвердження Стратегії економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на період до 2015 року” і “Про результати виконання Програми економічного та соціального розвитку на 2009 рік”. З невтішною інформацією виступила начальник управління економіки РДА В. В. Бухало. Дався взнаки негативний вплив фінансово-економічної кризи на роботу господарського комплексу району. Хоча і були певні здобутки.
Взявши інформацію до відома, районна рада вирішила невиконані заходи Стратегії та Програми залишити на контролі і перенести їх виконання на наступний рік. Райдержадміністрації доручено розробити програму економічного та соціального розвитку району на 2010 рік з урахуванням основних завдань і положень Стратегії, соціально-економічної ситуації в районі, наявності бюджетних призначень на наступний рік та подати її на затвердження.
На сесії районної ради в черговий раз внесено зміни до цьогорічного бюджету. Фактично проведено перерозподіл коштів між окремими галузями. Ситуація залишається складною, зважаючи на результати господарювання в ц. р.
Оскільки в Україні так і не прийнято держбюджету на наступний рік, депутати районної ради лише заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації В. М. Нечипорука про прогнозні показники проекту районного бюджету на 2010 рік. Предметною буде розмова лише після того, як матимемо держбюджет. А поки що районна рада доручила райдержажміністрації проводити видатки районного бюджету у наступному році відповідно до статті 79 Бюджетного кодексу України.
Районна рада проаналізувала хід виконання програм розвитку садівництва та ягідництва, розвитку і підтримки архівної справи, будівництва та ремонту автомобільних доріг, внесла доповнення до комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення території в м. Здолбунів та сел. Мізоч. Прийнято нові програми: із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки, індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості “Власний дім”, “Спортивний майданчик”, зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення, "Цукровий діабет". Затверджено доопрацьовану програму підготовки та відзначення двохсотріччя з дня народження Т. Г. Шевченка.
На цьому ж пленарному засіданні було розглянуто результати виконання запитів депутатів М. П. Євчука, С. І. Рижука, В. І. Гендиляка, Й. В. Гаврищака, О. Є. Дацюка, С. В. Ніколіної та Є. І. Долгаль.
Депутати погодили призначення Н. О. Глущук на посаду завідувача районного методичного кабінету Здолбунівської районної ради. Вони підтримали також звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України щодо погашення валютних вкладень населення і не підтримали звернення народного депутата України В. А. Даниленка щодо оголошення території області вільною від генетично-модифікованих організмів (ГМО).
Зі всіх розглянутих на сесії районної ради питань, а їх, як і щоразу, було багато, прийнято відповідні рішення.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry