Протягом минулого тижня у Здолбунівській районній раді відбулися засідання п’яти постійних комісій, на яких депутати попередньо обговорили питання, що виносяться на наступну сесію, засідання якої планується на 24 квітня ц. р. На всіх комісіях місцеві обранці слухали звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2013 року, розглядали питання про внесення змін до бюджету на 2013 рік, отримали інформації про хід виконання окремих районних програм.
На комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я та молодіжної політики депутат райради Володимир Карпетченко запропонував виділити 18 тис. грн. для завершення ремонту спортзалу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 м. Здолбунів. Остаточне рішення по цьому питанню буде прийнято на сесії. А от пропозиція заступника голови освітянської комісії Олега Панасюка щодо проведення оздоровлення дітей за рахунок видатків відділу освіти була підтримана депутатами одноголосно.


Постійна комісія з питань депутатської діяльності під головуванням Віктора Януля, з поміж інших, розглянула питання “Про виконання програми правової освіти населення на 2011-2015 роки”. Із станом виконання цієї програми членів комісії ознайомив начальник управління юстиції Микола Семенюк, який зазначив, що виконуються лише ті її заходи, які не потребують фінансування.
На постійній комісії з питань агропромислової політики депутати-аграрії заслухали інформацію про хід виконання програми підтримки розвитку тваринництва в Здолбунівському районі на 2011-2015 роки. Жваве обговорення викликала робота реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції.
Постійна комісія з питань економічного розвитку розглянула 21 питання, серед яких – інформація про виконання програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів та території Здолбунівського району до 2015 року, про програму житлового будівництва в Здолбунівському районі на 2013 рік.
Понад 3 години тривала робота постійної комісії з питань фінансів та бюджету, на якій депутати розглянули майже 30 питань. Серед найголовніших – забезпечення належного функціонування будинку школярів та молоді Мізоцької селищної ради. Склалася ситуація, що цей заклад забезпечений фінансуванням лише по червень нинішнього року. І це незважаючи на те, що із 14 працівників установи після оптимізації залишилось лише 7. Загалом в Мізоцькому будинку школярів та молоді сьогодні займається 258 дітей. Депутати вирішили пропонувати на сесії виділити закладу суму, необхідну для функціонування до 1 вересня ц. р., а виконавчій владі, спільно з Мізоцькою селищною радою, відділом освіти, - підготувати та подати на розгляд депутатів комплекс заходів, які дадуть змогу зберегти будинок школярів та молоді у Мізочі в майбутньому.
Проте найголовнішим питанням, яке розглядали депутати всіх комісій, був звіт голови райдержадміністрації Віталія Шуля за період роботи з березня 2012 р. по квітень 2013 р. На кожній комісії голова адміністрації звітував особисто. Депутати проявляли немалу активність, задаючи чимало запитань. На наступній сесії звіт голови РДА Віталія Шуля слухатиметься першим питанням і, очевидно, викличе чималий інтерес, адже раніше окремі місцеві обранці зазначали, що пропонуватимуть висловити недовіру голові адміністрації, оскільки, за оцінкою діяльності райдержадміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення за 2012 рік, Здолбунівська РДА займає передостаннє місце серед усіх районів області, а план соціально-економічного розвитку Здолбунівського району за 2012 рік виконано менш ніж на 50 %. Тому сесія обіцяє бути гарячою.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry