Засідання чергової, десятої, сесії районної ради відбулося 27 липня ц. р. Із сорока чотирьох обраних депутатів у сесійній залі були присутні тридцять чотири, що дало можливість прийняти виважені рішення з ряду питань порядку денного. Слід відзначити, що всі питання, які вносились на розгляд пленарного засідання, попередньо були погоджені на окремих засіданнях профільних постійних комісій, президії райради.
Затверджуючи порядок денний, до якого ввійшло 26 питань, депутати проголосували за внесення до нього ще й запропонованих шести.
Першим було розглянуто питання виконання районного бюджету за І півріччя 2011 р. Як зазначив начальник фінансового управління В. М. Нечипорук, виступаючи перед сесією, за цей період забезпечено виконання власних доходів, понад призначення надійшло 2 млн. грн., ріст до минулого року склав 24 %. Профінансовано всі захищені статті в межах затверджених видатків, а також погашено борги попередніх років. Депутати затвердили звіт про виконання піврічного бюджету за доходами у сумі 71618227 грн., за видатками у сумі 77172913 грн.
Предметом гострої дискусії на сесії стало питання внесення змін до бюджету. У пункті 10 запропонованого проекту рішення, зокрема, йшлося про виділення коштів з районного бюджету на утримання райдержадміністрації в сумі 200 тис. грн. та на зміцнення матеріально-технічної бази прокуратури району – 20 тис. грн. Категоричну незгоду з цим висловили ряд депутатів.
Так, депутат О. В. Колінько у своєму виступі зазначив, що утримання РДА за кошти місцевого бюджету, яка фінансується з державного бюджету, є грубим порушенням Бюджетного кодексу України, і запропонував ці 200 тис. грн. спрямувати на медицину (180 тис. грн.) та на підтримку газети “Нове життя” (20 тис. грн.), а також провести голосування з цього питання в поіменному режимі.
Депутат С. Ю. Кондрачук наполягав на тому, що на бюджетній комісії рішення про виділення коштів прокуратурі “не пройшло”, а також запропонував 20 тис. грн., що їх мала отримати прокуратура, віддати на ремонт закладів культури сіл Стара Мощаниця, Спасів та на медицину.
На підтримку своїх колег виступив і депутат В. С. Януль, зауваживши, що виділення вказаних коштів на прокуратуру і РДА має бути підкріплене відповідною програмою, якої не було представлено на постійних комісіях. На це голова райради В. О. Тимощук сказав, що до порядку денного сесії включено питання про внесення змін до програми соціально-економічного розвитку району на 2011 рік, якими передбачено й здійснення вказаних заходів за умови затвердження цих змін депутатами. На думку ж В. С. Януля, соціально-економічний розвиток району - це дороги, медицина, освіта, а не виплата зарплати чиновникам, а тому запропонував з п. 10 рішення виключити абзаци про виділення коштів райдержадміністрації та прокуратурі.
Своє слово сказав і голова РДА В. С. Шуль. Зміст його виступу зводився до того, що депутати повинні не політикою займатися, а відстоювати інтереси людей. А працівники райдержадміністрації – такі ж люди, як і всі інші. Ситуація склалася так, що в адміністрації немає коштів на виплату зарплати працівникам. І це не лише в нашому районі, а й в інших, в області в цілому, де для вирішення проблеми на сесіях приймаються відповідні рішення про підтримку адміністрацій. І в цьому немає порушення закону. Все це здійснюється за погодженням з областю, міністерством фінансів, через прийняття відповідної постанови Кабміну.
Не заангажовувати політично питання виділення коштів адміністрації та прокуратурі, не робити його “каменем спотикання”, а позитивно вирішити закликав депутатів їх колега М. П. Євчук. Підтримав його й депутат Р. В. Дрозд.
Після обговорення спірного питання на поіменне голосування було поставлено усі заявлені пропозиції. Як виявилося, жодна з них не набрала необхідної кількості голосів. Рішення про внесення змін до бюджету прийняти не вдалося. Виникла ситуація, за якої подальше ведення сесії, затвердження програм стало недоцільним, оскільки депутати не проголосували за їх фінансування.
Виходом з такого становища стала пропозиція депутата М. П. Євчука: оголосити перерву і після неї повернутися до розгляду порядку денного сесії, яка й була підтримана депутатами.
Після перерви депутати розглянули пакетом всі питання порядку денного, щодо яких на постійних комісіях, на президії райради не було заперечень, а також питання, які були внесені у порядок денний на початку сесії, прийнявши відповідні рішення. Після цього, за пропозицією депутата М. П. Євчука, було повторно включено до порядку денного питання щодо внесення змін до бюджету. На цей раз за запропонований проект рішення в цілому проголосували 23 депутати, 1 – проти, 4 – утрималися, решта – не взяли участь у голосуванні.
На завершення сесії голова районної ради В. О. Тимощук зазначив, що які б складні питання не поставали перед депутатами, всі вони мають вирішуватися законно і в інтересах людей.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry