Саме таку мету було поставлено під час роботи семінарів для мешканців сільської місцевості, які організовано та проведено Здолбунівським районним центром зайнятості за сприяння районної ради та РДА

 

 

 

     На базі Мізоцької селищної та Урвенської сільської рад за участю голів територіальних громад Богдана Похилюка та Лідії Балабат і було проведено інформаційний семінар для сільських жителів, більшість з яких перебуває на обліку в службі зайнятості та шукає роботу. Питання, що розглядалися, стосувалися, насамперед, перспективи зайнятості на селі, зокрема, розвитку та впровадження раціонального ведення присадибного господарства, городництва та садівництва.

     Чому саме мешканці сільської місцевості? Відповідь очевидна, адже з кожним роком кількість працівників, задіяних у сільськогосподарських підприємствах, стає меншою через впровадження інтенсивних технологій у виготовленні сільгосппродукції. Разом з тим, багато сельчан мають підсобні господарства, обробляють земельні ділянки власними силами або здають їх в оренду.
     Відповідно до змін у законодавстві, що стосується зайнятості населення, постає питання раціонального та ефективного використання наявного ресурсу зайнятості та перетворення його у прибуткову справу з гарантованими результатами.
     Під час семінару, участь в якому взяли представник Рівненської сільськогосподарської дорадчої служби Віталій Степанович, голова фермерського господарства “Росавка” Валерій Луцюк, приватні підприємці Юрій Кардаш та Андрій Кардаш, голова фермерського господарства “Укрзахідпереробка” Володимир Балабат, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Роман Дрозд, було надано практичні рекомендації та пропозиції щодо організації та ведення прибуткового тваринництва, заняття інтенсивним садівництвом, ягідництвом, вирощування городніх культур задля отримання реальних прибуткових результатів.
     Директор районного центру зайнятості Сергій Бабич ознайомив присутніх зі змінами у законодавстві, перспективами зайнятості та реальними шляхами організації сприяння самозайнятості на селі, перевагами проведення таких семінарів з метою доведення актуальної інформації до населення для того, щоб мати можливість зробити правильний вибір вже сьогодні. Він зазначив також, що зроблене дає змогу не тільки інформувати про методи та засоби ведення особистого селянського господарства, а і задуматись над розвитком рослинництва та тваринництва як одним із варіантів працевлаштування, забезпечення самозайнятості.
     Змістовними та практичними були виступи Валерія Луцюка, Андрія та Юрія Кардашів, які наглядно показали та розповіли про переваги розвитку і ведення інтенсивного садівництва, ягідництва та вирощування плодоовочевої продукції, перспективність цієї роботи та пропозиції щодо її започаткування, використовуючи при цьому власний досвід. Загалом, практичне спрямування мала інформація про перспективи заготівлі та збуту вирощеної продукції, прогнози щодо підтримки сільськогосподарського виробника і інші актуальні питання.
     Підсумовуючи проведену роботу, своїми думками з приводу розвитку тваринництва та садівництва в домашніх господарствах району, перспективами працевлаштування сільського населення поділились голова районної ради Василь Тимощук та голова райдержадміністрації Любомир Кінах.На знімку: під час семінару.
Фото Олександра Герасимчука.
 

Comments are now closed for this entry