«Знедолена природою дитина не повинна знати, що в неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини має бути в сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим»
В.Сухомлинський

Всі діти, незалежно від стану здоров’я, мають право на одержання освіти, якість якої не відрізняється від якості освіти здорових дітей. З цією метою з 2017 року в Україні стартувала програма інклюзивної освіти. Така програма надає кожній дитині право вибору того загальноосвітнього закладу та навчальної програми, відповідно до якої вона хоче і може навчатися. Інклюзивне навчання передбачає спільне перебування дітей із порушеннями психофізичного розвитку з їх здоровими однолітками та відкриває можливості для дитини з особливими потребами, сприяє її інтеграції в освітнє сере­довище.
Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 у поточному навчальному році теж розпочала шлях запровадження інклюзивного навчання. На базі школи запрацював інклюзивний клас, де навчається учень з особливими освітніми потребами.


Спонсорську допомогу для цього класу надав депутат Рівненської обласної ради Владислав Сухляк і ця допомога (література, розвиваючі іграшки тощо) дуже важлива, адже для надання освітніх послуг потрібні не лише професіонали, а й методичне забезпечення, яке б дало можливість зробити викладання навчального матеріалу доступним і цікавим для кожного учня.
Не секрет, що люди, чимось відмінні від більшості, зазвичай сприймаються суспільством з підозрою, а інколи, і безпідставно вороже. Інклюзивна освіта сприяє вихованню у здорових дітей почуття доброти, милосердя та поваги до свого ближнього. Діти вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, вчаться налагоджувати й підтримувати дружні відносини з людьми, які відрізняються від них. З іншого боку така форма навчання сприяє соціалізації дитини з особливими потребами і в майбутньому, дає їй шанс адаптуватися, реалізуватися в житті, стати повноцінним членом суспільства.
Проте нашому суспільству потрібно ще багато вчитися і рости, щоб бути готовими прийняти до себе не подібних собі. Інклюзивне навчання дає нам таку можливість – постає актуальною потребою сьогодення і майбутнього.
Вікторія Більчук,
практичний психолог Здолбунівської
ЗОШ І-ІІІ ст. 5.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити