Проект під такою назвою вже кілька років реалізовують
у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

 

 

Його засновником та натхненником є вчитель світової літератури і художньої культури Людмила Георгіївна Микулашко. Три десятиліття вона присвятила педагогічній діяльності. І хоч має величезний практичний досвід, постійно перебуває у творчому пошуку, бо прагне не просто дати учням грунтовні знання, а зробити це так, аби “зачепити”, зацікавити вихованців процесом їх здобуття, аби діти були активними його учасниками.
Не помилюсь, якщо скажу, що це Людмилі Георгіївні вдається. Адже її уроки завжди “тримають” аудиторію, а в рамках вищеназваного проекту вже відбулося чимало пізнавально-виховних заходів. До речі, надійними помічниками у їх організації та проведенні щоразу є і самі учні, і їх батьки, і колишні випускники, які й через роки по закінченні школи не забувають свою вчительку. Сприяє проекту й адміністрація школи.


- Наша молодь - активна, вона прагне пізнання світу. Тож, плануючи черговий захід, стараюся, щоб він був інформаційно насиченим, практично корисним і емоційно позитивним. Тому й форми проведення використовую різні, - розповідає Л. Г. Микулашко.
Так, школярі вже були учасниками екскурсій, тематичних і літературних вечорів, зустрічей з непересічними особистостями краю і представниками цікавих професій, театралізованих дійств, дискусій. Запам’яталися їм мандрівки до органного залу та краєзнавчого музею в обласному центрі, на Хмельницьку АЕС.
Неповторні враження залишила зустріч із працівниками Рівненського обласного лялькового театру, де під час живого спілкування з ними діти дізнались про особливості професії ляльковода, а також мали змогу побачити усі етапи процесу створення сценічної ляльки - від ескізу до “оживання”. А от у облмуздрамтеатрі школярі знайомились не лише із акторами, а й з рятувальниками, котрі спеціально для гостей продемонстрували, як діятимуть у разі пожежі в храмі Мельпомени та розповіли про свою роботу.
Завдяки проекту “Вивчаємо культури світу” учні мали змогу більше дізнатись про історичні місця Рівненщини, а також “побувати” у Греції (де їх супроводжував сам Зевс, роль якого зіграв батько одного з школярів), в Італії (разом з Петраркою), на дні капелюшка та виставці чаю у Британії, в Японії та у інших країнах.
- Одним з наших сусідів у Європі є Польща. І вивченню культури цієї країни ми вже приділяли увагу - зверталися до творчості Адама Міцкевича, розглядали історію костелу у нашому місті. Але хотілося організувати захід, який би познайомив із тим, чим живе тамтешня молодь, - ділиться Л. Г. Микулашко. - Польську юнь об’єднує харцерство. Діє осередок громадської організації харцерського руху і у Здолбунові. Тож виникла ідея запросити до нас у школу його представників.
Нещодавно ця зустріч відбулась. Гості - харцери різних вікових груп на чолі з комендантом Рівненського обласного харцерського гуфцу “Волинь” Олександром Радіцою, одним з випускників Людмили Георгіївни, розповіли школярам про історію та основні засади діяльності їх організації. Цікаво було дізнатися, що, створений у Львові, Союз польських харцерів (по суті скаутська організація на кшталт українського Пласту) існує вже понад 100 років, об’єднуючи у своїх лавах понад 100 тис. хлопців і дівчат віком від 8 до 16 років. Харцери - за здоровий спосіб життя і значну увагу приділяють фізичному вихованню, формуванню витривалості та вміння виживати у складних умовах. А ще - вивчають історію, здійснюють подорожі (обози), і до інших країн в тому числі. Загалом харцер - той, хто першим стає на захист.
Після знайомства усі присутні стали учасниками вечора при свічках, так званого свічковіска, де були спортивні ігри, танці й пісні польською під гітару. Наприкінці заходу відбулась дружня розмова за запашним чаєм (на фото), гості відповідали на запитання школярів.
- Ми жодним чином не мали на меті пропагувати харцерство, але дуже хотілося показати учням, що, маючи бажання, можна і в наш час реалізувати себе у чомусь хорошому. Наприклад, жити не прилучаючись до шкідливих звичок і при цьому мати друзів-однодумців, з якими завжди цікаво, - підсумувала зустріч Л. Г. Микулашко.
Нині вчителька вже готує нові заходи проекту “Вивчаємо культури світу”.
Олена СНІЖНА.

Comments are now closed for this entry