Фестиваль КВК як новий напрям профорієнтаційної роботи

Психолог Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст. (в центрі) з командами-учасницями КВК.

Майбутнє нашої країни – це молодь. Саме від неї, від її вибору, в тому числі й професійного, залежить, чи буде Україна багатою та процвітаючою. З метою задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні та творчій самореалізації, її ознайомлення з інформацією про актуальні на ринку праці професії та їх розмаїття 19 лютого цього року в рамках районного методичного об’єднання практичних психологів і соціальних педагогів, яке проходило на базі Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст., відбувся фестиваль КВК серед учнів 9-10 класів за темою “Дивний світ професій”.


Організувала захід за підтримки дирекції, вчителів Н. К. Липської, Л. К. Солончук, І. М. Бондарук та педагога-організатора К. М. Савчук психолог школи О. М. Кухарчук. Програму фестивалю було розроблено так, аби вона зацікавила школярів і водночас відповідала профорієнтаційним потребам. Вона складалась з конкурсів “Алфавіт професій”, “Старі забуті, нові невідомі”, “Опис професій”. Щоб успішно виконати всі конкурсні завдання, учасники мали добре орієнтуватись у світі професій, а це було б неможливо без добре організованої у школі профорієнтаційній діяльності.
Натомість фестиваль проходив весело і динамічно. Вболівальники та глядачі активно оплесками підтримували команди-учасниці. Виступи старшокласників були яскравими та оригінальними, їх інформаційне наповнення вдало доповнювали гумористичні сценки з професійного життя, музичний супровід. Команди “МНС” (учні 10 кл.) та “Гудок” (учні 9 кл.) підготували цікаві презентації професій рятувальників та залізничників, в яких показали сьогодення цих професій та свій погляд на їх майбутнє.
Виступи команд оцінювало компетентне журі у складі начальника відділу активної підтримки безробітних районного центру зайнятості Н. П. Білоус, завідувача районного методкабінету Н. О. Глущук, директора школи О. М. Кравчук, заступника директора з навчально-виховної роботи Л. К. Шеретюк.
Переможцем фестивалю КВК стала дружба. Вручаючи командам подарунки від міського центру зайнятості – папки з інформаційними матеріалами для тих, хто незабаром обиратиме фах, вступників, Н. П. Білоус наголосила на важливості професійної орієнтації учнівської молоді та побажала дітям здобути саме ту професію, яка їм до душі, а не ту, на навчання якій у їх батьків вистачить коштів.
Побувавши на фестивалі КВК психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх закладів району ознайомились із новим напрямком профорієнтаційної роботи, котрий у пізнавально-розважальній формі популяризує різні професії, сприяє реалізації творчого потенціалу молодих людей.
Лілія БІЛІНСЬКА,
заступник директора з виховної роботи Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Comments are now closed for this entry