Під час екскурсії по ПЛЗТ.

Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту належить до навчальних закладів, які не потребують реклами, адже готує робітничу еліту - трудівників системи сталевих магістралей. За 130 років існування ним випущено тисячі кваліфікованих робітників залізничних спеціальностей. Нині в ліцеї навчають і будівельним, здійснюють курсову перепідготовку залізничників. Працюють на вимогу часу - мобільно до потреб ринку праці.


Останнім часом ліцей буквально змінив обличчя. Значно покращилась його матеріально-технічна база, поліпшились умови навчання ліцеїстів. Керівництво та педагогічний колектив постійно дбають про підвищення якості освіти, яку надає ПЛЗТ, і забезпечення всебічного розвитку учнів, тому налагоджують зв‘язки з іншими навчальними закладами залізничного профілю, і не лише в Україні. Навесні цього року ліцеєм було укладено угоду про співробітництво з Брестським державним професійним ліцеєм залізничного транспорту (Республіка Білорусь). А минулого четверга там знову зустрічали делегацію іноземних гостей. До Здолбунова із Польщі прибули заступник голови Білоподляської повітової ради Люблінського воєводства Маріанна Тумілович, директор об‘єднання шкіл ім. В. Реймонта в Малашевичах Мечислав Романюк та його заступник Сюзанна Тарновська, з Білорусі - директор ЗО “Брестський державний професійний ліцей залізничного транспорту” Федір Силюк.
11 грудня представниками України, Польщі і Білорусі в особі директора Здолбунівського ПЛЗТ Руслана Шевчука, Мечислава Романюка, Федора Силюка підписано договір між очолюваними ними навчальними закладами про міжнародну співпрацю в галузі освіти, навчально-методичної діяльності, культури та спорту. Ним, зокрема, передбачені взаємообмін учнями та працівниками, організація спільних позаурочних заходів та спортивних змагань, обмін поглядами та досвідом з питань дидактики і виховання, вивчення й узагальнення досвіду професійної підготовки молодих спеціалістів, а також розширення та поглиблення знань з історії культури українського, польського та білоруського народів.

Урочистий момент підписання міжнародного договору.

На церемонії підписання документу були присутні начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Іван Вєтров, начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти цього ж управління Петро Коржевський, заступник голови Здолбунівської РДА Ігор Бандюк, президент Волинського ресурсного центру Василь Кашевський, члени адміністрації ПЛЗТ. І підписанти, і учасники церемонії у своїх промовах відзначили, що укладання угоди - позитивний для розвитку професійно-технічної освіти момент і стимул для руху вперед, до дієвого співробітництва, а в майбутньому і покращення транспортної галузі трьох країн.
Того ж і наступного дня іноземні гості ознайомились із навчально-технічною базою ліцею, під час концерту - із творчістю колективів художньої самодіяльності, що працюють у цьому закладі, провели зустріч із педколективом, а також побували в НАУ “Острозька академія”. Працівники ліцею отримали запрошення вже у січні відвідати Польщу.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry