Закінчення 2013/2014 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти визначено відповідно до вимог Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 р. № 94 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.02.2008 р. за № 151/14842, зі змінами (затверджено наказом МОН України від 23.11.2010 р. № 1116 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9.12.2010 р. за № 1237/18532) та особливостей організації навчально-виховного процесу, зазначених у листі Міністерства освіти і науки України від 20.05.2013 р. № 1/9-349 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2013/2014 навчального року».


Цього навчального року навчальні заняття завершаться 30 травня (31 травня для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем). У цей день проводиться свято «Останній дзвоник».
Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 6.02.2008 р. № 1/9-61 та проводяться у 1-4 класах 2-5 червня, у 5-8 і 10 класах - 2-13 червня. За рішенням закладу навчальні екскурсії і навчальна практика можуть бути проведені протягом навчального року.
У 4-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 13 по 22 травня - з української мови та читання, математики.
У 9-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 2 по 16 червня з 5 предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.
У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.
Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів (диктант) проводитиметься 13 червня. Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо. Державна підсумкова атестація з математики відбудеться 6 червня. Завдання буде доведене органом управління освіти.
Конкретні дати проведення ДПА з інших предметів визначають навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти.
Державна підсумкова атестація розпочинається о 9.00. Інший час початку проведення ДПА має бути погоджений навчальними закладами з відповідними органами управління освіти.
Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів проводитиметься з 23 по 29 травня з 3 предметів у письмовій формі за збірниками зав­дань. У цей період навчальні заняття для одинадцятикласників не проводяться.
23 травня відбудеться ДПА з української мови (переказ, обов’язково). Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо. ДПА з математики проводитиметься 26 травня. Завдання буде доведене органом управління освіти.
Дати проведення атестації з інших предметів (з історії України (для учнів, які навчалися за універсальним профілем) чи з профільного предмета (для учнів, які навчалися в класах інших профілів) та з предмета за вибором учнів) визначають навчальні заклади за погод­женням з відповідними управліннями освіти.
Бали за ДПА в основній та старшій школі виставляються у класному журналі у колонку з написом «ДПА» без зазначення дати після колонки з написом «Річна».
Випускникам, які звільнені від проходження ДПА, робиться запис (звільнений (а)).
Результати державної підсумкової атестації виставляються у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та атестатів про повну загальну середню освіту в графі «державна підсумкова атестація» та враховуються при визначенні середнього бала атестата.
Документи про повну загальну середню освіту випускникам 11-х класів вручатимуть 31 травня 2014 р. на урочистих зборах. Документи про базову освіту учням, які закінчили 9-й клас, вручатимуть 18 червня.
Анатолій ДЕМЕДЮК,
головний спеціаліст
відділу освіти районної
державної адміністрації.

Comments are now closed for this entry