Нещодавно на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 та Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся обласний науково-практичний семінар методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, які відповідають за стан викладання суспільних предметів, на тему “Сучасні підходи до використання краєзнавчого матеріалу на уроках суспільних предметів”.

Семінар відкрила завідувач кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського ОІППО Віра Фурман і надала слово заступнику голови Здолбунівської районної державної адміністрації Олександру Федоруку та начальнику відділу освіти РДА Валентині Бондарчук, які ознайомили учасників заходу з візитною карткою освітнього простору району.


Про актуальні проблеми вивчення краєзнавства у загальноосвітніх навчальних закладах області, науково-методичне обгрунтування необхідності краєзнавчої роботи в школі, інноваційну діяльність методичної служби з організації краєзнавчої роботи у навчальних закладах району (презентація досвіду) говорили у своїх виступах завідувач кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського ОІППО Віра Фурман, методист кабінету суспільно-гуманітарних предметів Рівненського ОІППО Олена Пишко, методист Здолбунівського районного методичного кабінету Микола Перев’язко.
Своєрідний майстер-клас на тему “Методика використання краєзнавчих матеріалів на уроках історії та в позакласній роботі” продемонстрували голова районного методичного об’єднання вчителів суспільних предметів Алла Місікова, учитель Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Валерій Шокот, учитель історії Здовбицької ЗОШ І-ІІІ ст. Сергій Слободенюк та учитель Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Сергій Літковський.
Учасники семінару також ознайомилися з експрес-портретом Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 та візитною карткою Будеразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, представленими директорами цих навчальних закладів Жанною Рудик та Володимиром Дмитруком.
А з презентацією результатів пошуково-дослідницької роботи Будеразької ЗОШ І-ІІІ ст. виступив перед гостями учитель історії Леонід Якимчук.
Обласний семінар ще раз засвідчив те, що у навчальних закладах Здолбунівського району проводиться цілеспрямована робота з краєзнавства, яка з науковим підходом використовується на уроках суспільних предметів, розширює кругозір учнів.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry