Прошелестів листочками відривного календаря 2011 рік. Непомітно, ніби вибачаючись за щось, зачинив за собою двері, став «минулим», відійшов в історію. А яким він був, 2011 рік від Різдва Христового, для нашої школи, для наших учнів, їх батьків, вчителів та громади нашого мікрорайону? Кожен на це запитання дасть свою відповідь. І кожна з них буде вірною, обґрунтованою та неоднозначною. Я ж, як керівник навчального закладу, сьогодні хочу висловити свою думку.
Для Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 рік 2011 був успішним, мудрим, креативним, ювілейним - адже нашій школі виповнилось 55! І нехай ми не мали гучних, помпезних іменин, проте в сімейному колі рідних стін своєю працею, здобутками прославляли школу.


За 2011 рік школа радо прийняла багато гостей та відвідувачів. На базі закладу відбувались обласні і районні семінари, “круглі столи”, засідання кафедр, зокрема, кафедри управлінської діяльності РОІППО. Ми щиро вітали представників освітніх закладів, організацій району та області, депутатів обласної та районної рад, працівників РДА. Ми гостинно відкрили двері делегації з Луганщини, з якою поділились своїми здобутками. Популяризуючи наш навчальний заклад, про його роботу директор школи говорила у своєму виступі “Гармонізація педагогічних парадигм - стратегія розвитку освіти” на “круглому столі” в Житомирі, на Всеукраїнській науково-практичній конференції з теми “Допрофільне навчання - складова частина розвитку творчих здібностей особистості через гурткову роботу” в РОІППО. Цікавою та вдалою була презентація Здолбунівської ЗОШ
І-ІІІ ст.№ 4 на Всеукраїнській науково-практичній конференції “Партнерство школи та громади у відродженні національних традицій” у Києві.
Ми горді з того, що про нашу школу знають не тільки в районі й області, а й в Україні. ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 - громадсько-активна школа, про що свідчить адаптована організація її життя.
З 14-ти наших випускників 11-го класу 2011 року у нас був медаліст - Микола Гоч, а сьогодні всі випускники продовжують навчання в коледжах, ліцеях, університетах. З 54-х випускників 9-х класів шість школу закінчили з відзнакою, 20 вступили до престижних навчальних закладів України і здобувають професію та середню освіту. Першого вересня школа радо відчинила двері для 51 першокласника, і нині в ЗОШ № 4 навчається 465 учнів.
Успішна діяльність школи забезпечується злагодженою роботою адміністрації школи, радою навчального закладу (голова В. А. Литвин) та піклувальною радою (голова Ю. Шеретюк), а гордість школи - її випускники, талановиті і обдаровані діти, котрі завдяки своїм мудрим наставникам - вчителям стають переможцями предметних олімпіад.
У 2011 р. ми підтвердили 4 місце в рейтингу шкіл району за результатами ІІ туру Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін і вітаємо тих, хто попереду нас, - Здолбунівську гімназію за І місце, ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 за ІІ місце, Мізоцький НВК за ІІІ місце. Ми пишаємось сьогодні 34 своїми вихованцями за їх призові місця в олімпіадах (а це 6 - перших місць, 15 - других місць і 13 - третіх місць). Вітаємо учня 11 класу Миколу Мичку - за 4 призові місця, Юлію Яремчук (10 кл.), Євгенію Нетикшу (9 кл.), котрі стали призерами з трьох олімпіад кожна. За внесок у «Олімпійську скарбничку» дякуємо І. Самолюку,
О. Стрілець, О. Завадській, Г. Шаєвській,
А. Баранець, В. Процюку, М. Бондарчук, Н. Меренковій, І. Куцю, В. Старовойт,
О. Петруку.
Шана і низький уклін вчителям, котрі підготували наших переможців:
Є. О. Якімовій, Р. В. Романчук, Т. І. Куць, В. І. Гогон, Т. Л. Нетикші, Л. А. Панасюк, В. М. Карпетченку, Н. Г. Сітовській, О. В. Гаврилюк, Т. В. Савчук, О. І. Шпить,
А. Р. Комісаровій, Н. М. Паламарчук,
Н. С. Літковській, Л. Г. Литвин, О. І. Самолюк.
Школа живе в напруженому ритмі, немов у вулику. Її гамірні вихованці - активні учасники цікавих уроків, шкільних свят, розваг, вони працюють у гуртках, секціях, беруть участь у різних конкурсах, виставках, фестивалях, де неодмінно стають призерами; малюють (вч. В. В. Чубаєвська), танцюють (вик.
О. Г. Терещенко), співають (вч. О. Ю. Нагорна), готують нові вистави (кер. драматичної студії - Л. М. Пославська та лялькового театру - Л. Г. Литвин). Не було жодних спортивних змагань, де б наші учні не одержали дипломів І-ІІ ступенів, і це - заслуга вчителів І. Л. Соколюк та С. М. Почтового.
Сьогоднішнє життя школи ми не мислимо без нашої діяльності поза межами закладу: екскурсії, походи, співпраця з церквою, закладами культури, Рівненським драматичним театром, обласною та районною бібліотеками, догляд за могилами воїнів УПА та братською могилою на міському кладовищі. А ще - будинок-інтернат для людей похилого віку, СЮТ, ЦТДЮ, спортивні зали та стадіон. Доречно зазначити, що наші учні та випускники прославляють область та Україну своїми спортивними досягненнями. З важкої атлетики: А. Мушик - призер чемпіонатів Європи, учасник Олімпіади в Нагано, С. Смочек - переможець республіканських змагань. В. Корень - переможець обласних та учасник міжнародних змагань з велоспорту. І. Куць - член обласної юніорської збірної з футболу. Сім учнів школи навчаються та працюють на дитячій залізниці м. Рівного.
Сьогодні з особливою шаною та вдячністю ми хочемо розповісти про наших добродійників, меценатів і подякувати їм. Найперше батькам учнів школи - за світлі вікна, нові меблі та інші засоби навчання, без яких сучасні уроки стали б неможливими; депутатам Рівненської обласної ради Д. М. Корилкевичу - за прекрасний подарунок, плазмовий телевізор, а Й. В. Гаврищаку - за красиву хвіртку у новій огорожі школи; директору готельно-ресторанного комплексу “Ялта-Інтурист” Є. В. Єременку - за передані навчальному закладу комп’ютери; випускникам школи М. Панчуку, Н. Нікітіній, І. Новаку, О. Довгаль, Г. Гоч, М. Броніч, А. Микитюк, М. Євчуку, благодійникам - М. Прокопчуку, О. Новак, І. Проховській, В. Теребійчуку, Ю. Шеретюку, В. Шевчуку, Т. Літвінчук, Ф. Червяку, Д. Поліщуку, Р. Мандебурі. Низький Вам уклін та закликаю на Вас Господнє благословення, хай сторицею Вам воздасться за Ваші благі вчинки і добрі діла.
Рідна школо! Виконуй і надалі свою святу місію - навчай і виховуй, а добрі люди завжди тобі допоможуть у цьому.
1 січня прийшов молодий та енергійний 2012 рік! Яким він буде - залежить від нас усіх. Віриться, що він принесе дуже багато нового, цікавого, незвіданого, прекрасного і успішного. Віримо в державу багату, самодостатню, яка буде опікуватись своїм майбутнім - нашими школами та учнями, у те, що співпраця з органами місцевого самоврядування, районною та міською радами, районною державною адміністрацією допоможе нам у новому 2012 році реалізувати проекти з ремонту спортивної зали, облаштування спортивного майданчика, дитячого комплексу «Галявина дитинства». Обов’язково!
Дорогі мої здолбунівчани! Щиро вітаю Вас з Новим роком і цілим віночком Різдвяних свят! І як у нас українців ведеться: засіваю Вас житом, щоб добре Вам жити, сію на Вас просо, щоб добре жилося, сію на Вас овес, щоб гордився нами рід увесь!
Людмила ПАНАСЮК,
директор Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.

 

Comments are now closed for this entry