Здолбунівський центр творчості дітей та юнацтва, безперечно, належить до тих освітніх закладів, які формують позитивний імідж нашого міста як в області, так і за її межами. Адже його працівники та вихованці - постійні учасники, призери і пререможці різноманітних творчих змагань. Виступи художніх колективів центру на сценах різного рівня глядачі завжди вітають щедрими оплесками. А для багатьох знаних нині здолбунівчан заняття у саме цьому закладі позашкільної освіти свого часу стали основою для вибору професії, поштовхом до саморозвитку і лишаються одним із найяскравіших спогадів про дитинство.
Здолбунівський МЦТДЮ щорічно відвідує понад вісімсот дітей та підлітків. Всього за декілька днів, вже 1 вересня, у центрі розпочнеться новий навчальний рік. Про те, як до нього готувались позашкільники і які нові напрямки занять запропонують вони юні Здолбунова, - у матеріалі нижче.

 

Щоб гідно зустрічати вихованців, попрацювали на славу
Так справедливо можна було охарактеризувати підготовку ЗМЦТДЮ до нового навчального року ще майже за місяць до останнього. У центрі скрізь пахло лаком і фарбою, навчальні кабінети вже тоді сяяли чистотою, вікна багатьох із них прикрашали нові тюль і штори. Крім того, вже завершено було роботи з ремонту системи опалення і котельні, санвузлів і коридорів, східців і дверей при вході, оформлення виставкової кімнати кращих виробів гуртківців, фарбування міжповерхового переходу, а також наведення ладу на прилеглій території. В ремонті були задіяні майже всі педагоги закладу, техпрацівники, костюмер. На відмінно попрацювали молоді спеціалісти центру - керівник гуртків студії образотворчого мистецтва Ірина Володимирівна Соловей, керівник туристично-краєзнавчих гуртків Сергій Олегович Зажицький, керівник студії ужиткового мистецтва Андрій Олегович Левчук, керівник технічних гуртків Юрій Михайлович Гончарук. Та, мабуть, найбільший обсяг роботи все ж дістався завідуючому гоподарством Миколі Івановичу Борисюку й робітнику з ремонту обладнання центру Віктору Олександровичу Бондарчуку.
Звичайно, будь-який ремонт нині неможливий без вкладення значної суми коштів. А їх, хоч і виділених цього року із міського бюджету, на жаль, центр поки що не отримав. Тому всі роботи здійснювались виключно за рахунок спонсорських грошей, яких, завдяки старанню директора закладу Лариси Олександрівни Бондарчук, було залучено цього разу близько 5 тис. грн.
- Я вдячна усім людям, які відгукнулись на мої прохання допомогти, і всім моїм давнім друзям, які робили це з власної ініціативи. Зауважу, що міський голова Ігор Олександрович Ольшевський теж завжди з розумінням ставиться до нагальних проблем закладу, а однією з них було і є фінансування, докладає чимало зусиль для їх розв’язання. Наприклад, лише торік було здійснено капітальний ремонт залу хореографії та ремонт фасаду центру, на що разом з бюджету міста було залучено 160 тис. грн. Тож, переконана, що цьогорічні складності викликані об’єктивними причинами, - розповідає Лариса Олександрівна.
Вона, до речі, як і впродовж останніх 24 років що очолює заклад, цього літа була основним координатором його підготовки до нового навчального року і вкотре більшість днів своєї літньої відпустки знову провела на робочому місці. Не лише як суворий контролер, а й безпосередньо беручи участь у ремонті. Особисто я, завітавши до МЦТДЮ, знайшла Ларису Олександрівну лакуючою карнізи з одного із навчальних кабінетів.

 Кожній дитині - справу до душі
Хореоргафія, вокал, туризм і краєзнавство, літературна творчість, драматичне, образотворче, ужиткове мистецтво, технічне моделювання тощо. 46 гуртків різних напрямків діяли у Здолбунівському МЦТДЮ торік і продовжать роботу у новому навчальному році, відкриються й нові.
Нині у центрі триває робота над створенням музею народних ремесел, чим опікується педагог Марина Анатоліївна Дацюк. Музей, до поповнення експозиції якого можуть долучитися усі бажаючі, та виставкову кімнату планують паспортизувати, а згодом у них готуватимуть майбутніх екскурсоводів.
У студії образотворчого мистецтва дітей навчатимуть ще однієї техніки виконання робіт - батіку. Також цьогоріч у центрі творчості планують відкрити гурток радіоконструкторів. Ще сподіваються, що нарешті з’явиться там і сучасний комп’ютерний клас, де здійснюватимуть допрофесійну підготовку майбутніх програмістів.
- Комп’ютеризація центру - наша давно наболіла проблема. З письмовими проханнями забезпечити заклад новими комп’ютерами я не раз зверталась у різні інстанції, та поки далі обіцянок це зробити від моїх адресатів справа не пішла. Але надії на позитивне вирішення не втрачаємо.
Загалом цьогоріч наш колектив запропонує дітям та підліткам заняття у 50 гуртках різних напрямків. А для належного методичного забезпечення останніх та приведення його у відповідність до вимог сучасної позашкільної освіти обов’язково маємо оновити свій методичний кабінет, - повідомила Л. О. Бондарчук.
Як бачимо, у міському центрі творчості дітей та юнацтва дбають про те, аби кожна дитина знайшла там собі справу до душі, кожен вихованець отримав можливість проводити позаурочний час цікаво і з користю - розвививаючись фізично, естетично і морально. До кожного з них тут ставляться з увагою і повагою.
Центр чекає дітей! Приходьте, не пожалкуєте!
Ольга ЯКУБЧИК. 

Comments are now closed for this entry