Під час семінару.

У затишному куточку міста живе своїм календарним життям Здолбунівська ЗОШ I-III ст. № 4. Кожен її день - неповторний. Навчання, свята, конкурси, фестивалі, зустрічі, вечори, екскурсії… Вони сплітаються у різнобарвний вінок шкільних буднів. Звідусіль спішать до нас друзі та гості. І школа доброзичливо знайомить усіх з навчальним закладом, ділиться досвідом, вислуховує розумні думки та поради і знову поринає в повсякденне життя.


Нещодавно вона в черговий раз розчинила свої двері перед учасниками обласного семінару “Організаційно-методичні засади ефективного функціонування громадсько-активних шкіл” - представниками всіх районів області. В семінарі також взяли участь методист управління закладами середньої освіти РОІ ППО Л. В. Климко, голова районної ради В. О. Тимощук, начальник районного відділу освіти В. М. Бондарчук, завідувач методичного кабінету Н. О. Глущук, керівник-координатор школи резерву керівних кадрів нашого району О. Є. Галик.
Шанованих гостей вітали піснями “Величальна” та молитвою “Боже великий, єдиний” переможець районних та обласних конкурсів хорового співу, академічний хор нашої школи “Зорецвіт”, а також члени гуртка “Поетичне слово” Л. Єгорова, Т. Зозуль, М. Сібельов, К. Долганська.
З великим захопленням присутні аплодували учасникам авторської програми “Свіжий вітер”, яка стала переможницею обласного конкурсу аматорських колективів. Цей екологічний проект буде представляти нашу область на республіканському фестивалі.
Член ради кабінету управлінської діяльності Л. В. Климко, відкриваючи семінар, відзначила, що Здолбунівська ЗОШ I-III ст. №4 першою в області стала на шлях виконання експериментальної програми: “Громадсько-активна школа всеукраїнського фонду: “Крок за кроком”.
Про основні проблеми галузі освіти району, шляхи їх вирішення, перспективи розвитку та досягнення здолбунівських освітян вели мову в своїх виступах голова районної ради В. О. Тимощук та начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук.
З особливою теплотою та гордістю розповідала про рідну школу начальник методичної служби відділу освіти Н. О. Глущук. Вона дала високу оцінку діяльності адміністрації та всього педагогічного колективу першої в районі та області громадсько-активної школи – ЗОШ І-ІІІ ст. №4.
Учасники семінару ознайомились з матеріально-технічною базою нашого закладу. Вони відвідали музей “Історія спадщини школи”, “Зал символіки” та “Мистецьку галерею”, оглянули кабінети та навчальні класи, які, за словами гостей, вразили їх неповторними барвами, затишком та ошатністю. Відзначили вони й те, що вихованці закладу одягнуті у шкільну форму, охайні та ввічливі.
Наша школа активно співпрацює з багатьма громадськими організаціями, відділом у справах молоді та спорту, службою у справах неповнолітніх РДА, відділом кримінальної міліції, районною лікарнею, податковою інспекцією, управлінням УМВС у Рівненській області, Рівненським обласним муздрамтеатром, церковними громадами, дитячим будинком “Батьківський затишок”, будинком-інтернатом для престарілих, громадською організацією YMCA. Це й стало, як зазначила у своєму виступі директор школи, вчитель-методист, відмінник освіти Л. А. Панасюк, передумовою участі навчального закладу в експериментальному проекті всеукраїнського фонду “Крок за кроком”.
Детальніше про роботу школи у рамках вказаного проекту, а також як про єдину в районі, яка активно співпрацює з РДГУ з питань національного виховання, розповіла заступник директора з виховної роботи, старший вчитель Т. Л. Нетикша. За її словами, творчий потенціал школи, тісна співпраця з усіма гілками влади, органами управління, громадськими організаціями стали підгрунтям для створення проекту “Родинна педагогіка” - перлини досвіду роботи ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Колектив школи творчо працює, використовуючи інноваційні технології виховання. При цьому традиційне виховання української родини стоїть на першому місці.
Під час семінару свій творчий проект “Сім чудес Рівненщини”, який визнано одним з кращих в області, представила класний керівник 8-А класу Т. І. Куць.
Учасники семінару були задоволені побаченим та почутим. Вони говорили нам щирі слова подяки та захоплення. А це значить, що педагогічний колектив школи на вірному шляху. Бо лише співпраця всієї громади дасть рясні сходи від посіяного: добро від добра, порядність від порядності, працелюбність від праці, навченість від науки, моральність від моралі.
Тетяна Нетикша,
заступник директора з виховної роботи
Здолбунівської ЗОШ I-III ст. № 4,
старший вчитель.

 

Comments are now closed for this entry