Відповідно до ст. 35 Закону України “Про дорожній рух” та Постанови Кабінету Міністрів України № 403 від 28 квітня 2009 року “Про затвердження порядку проведення державного технічного огляду тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних, меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів” державний технічний огляд цих машин проводить інспекція державного технічного нагляду щорічно в період із 15 січня по 15 грудня згідно з графіками, погодженими з місцевими органами виконавчої влади. Перед проведенням державного технічного огляду кожна зареєстрована машина має пройти перевірку технічного стану, яку проводять уповноважені на це суб’єкти господарювання. В нашій області цю перевірку здійснює ТзОВ “Техноторг-Дон”, представництво якого знаходиться за адресою: Рівненський район, с. Біла Криниця, вул. Північна, 52-а (навпроти автозаправки «ОККО»), тел. (0-362) 27-08-55, (0-362) 43-59-83, 067-154-57-78. Вартість перевірки технічного стану тракторів та самохідних машин складає 100 грн., причепа та інших причепних машин - 60 грн. Вартість транспортного податку залишилася на рівні минулого року.


Для проведення техогляду машини, власником якої є фізична особа, до інспекції подаються такі документи: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; копія картки фізичної особи - платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів; протокол перевірки технічного стану; реєстраційний документ на машину; посвідчення тракториста-машиніста відповідної категорії, що підтверджує наявність права на керування машиною, представленою для техогляду; медична довідка за встановленою формою про придатність особи керувати машиною; квитанції (платіжні документи) про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та збору за проведення техогляду.
Для проведення техогляду машини, власником якої є юридична особа, до інспекції подаються такі документи: копія довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, завірена в установленому порядку; протокол перевірки технічного стану машини; реєстраційний документ на машину; квитанції (платіжні документи) про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за проведення техогляду та розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на цей рік.
Державний технічний огляд зареєстрованих інспекцією Держтехнагляду нових машин проводиться без перевірки технічного стану. Згідно з вищеназваним Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2009 року № 694 “Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних, меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів” інспекція держтехнагляду знімає з реєстрації машину в разі, коли встановлено факт перебування її в розкомплектованому і непридатному для експлуатації стані, неможливості відшукати власника, або коли її не подано на державний технічний огляд протягом 5 і більше років.
Віталій БОЙКО,
головний інспектор
Держтехнагляду
по Здолбунівському району.

 

Comments are now closed for this entry