З першими теплими днями на автошляхах України з’явились мопедисти. Для громадян, які прибдали собі цей зручний вид транспорту після 1 січня 2010 року і мають документи правомірності придбання мопеда, немає жодних проблем з реєстрацією скутерів у підрозділах ДАІ. Проте є чимало власників, які не зареєстрували за спрощеною системою в підрозділах ДАІ свої скутери, придбані до 2009 року, і не мають будь-яких документів на їх придбання, до недавнього часу не могли виїхати на вулиці, адже це був шанс «прописати» мопед на штрафмайданчику.
Нагадаю, що 29.12.2009 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 року № 1371 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 8 травня 1993 року № 340. Також цією Постановою з 1 січня 2010 року було запроваджено обов’язкову реєстрацію в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах ДАІ мопедів з об’ємом двигуна до 50 см3.
Перший етап реєстрації мопедів, які придбали до 29.12.2009 року при відсутності документів про правомірність їх придбання, тривав до 31 грудня 2010 року. Питання про подальшу долю мопедів, котрі у відведений термін так і не були зареєстровані, до недавнього часу не вирішувалось.
І все ж звернення керівництва ДАІ до Кабінету Міністрів України з пропозицією продовжити термін спрощеної реєстрації мопедів було почуте. Тож постановою Кабміну від 20 квітня 2011 року
№ 436 спрощену реєстрацію мопедів продовжено. Але це стосується лише мопедів, які виготовлені до 29 грудня 2009 року. Мопеди, виготовлені з 30 грудня 2009 р., реєструються на загальних підставах.
На зареєстровані мопеди працівниками ДАІ видаються тимчасові реєстраційні талони з безстроковим терміном дії та номерні знаки, передбачені чинним державним стандартом для цієї категорії транспортних засобів.
Вартість реєстрації мопеда включає вартість тимчасового реєстраційного талона, номерного знака, послуг за огляд транспортного засобу та оформлення реєстраційних документів.
Підрозділи реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ чекають власників мопедів для реєстрації їх транспортних засобів.
Олександр СІСТУК,
ст. державтоінспектор з ОАТ
Здолбунівського району,
ст. лейтенант міліції.

Comments are now closed for this entry