Площа основи однієї скирти (стогу) не повинна перевищувати 300 кв. м, а штабеля пресованого сіна чи соломи - 500 кв. м. Біля штабеля пресованого сіна чи соломи необхідно мати два гаки завдовжки не менше висоти штабеля.
Скирти (стоги) на відстані 5 м від основи повинні бути оборані захисними смугами не менше 4 м завширшки. Протипожежні розриви між скиртами (стогами) мають бути не менше 20 м.
Скирти (стоги), штабелі грубих кормів розміщуються на відстані не менше 15 м від ліній електропередач, 20 м - від доріг, 50 м - від будівель та споруд.
Скирти (стоги), штабелі дозволяється розташовувати попарно, при цьому дотримуючись між ними розриву в одній парі не менше 6 м, а між сусідніми парами - не менше 30 м. Протипожежні розриви між двома парами проорюють смугою не менше 4 м завширшки на відстані 5 м від основи скирти (стогу), штабеля.
Трактори та автомобілі, що працюють на механічному навантаженні і на транспортуванні соломи та сіна, необхідно обладнати іскрогасниками. Для запобігання загорянню кормів від безпосереднього зіткнення з вихлопними трубами, колекторами або глушниками автомобілі та трактори-тягачі, зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах, не повинні під’їжджати до скирт (стогів), штабелів ближче, ніж на 3 м.
Штучне сушіння сіна слід здійснювати агрегатами (установками) заводського виготовлення. Під час досушування грубих кормів у закритих приміщеннях вентилятори мають встановлюватися із зовнішнього боку будівель (споруд) на відстані не менше 1 м від негорючих стін (перегородок), не ближче 2 м від огороджувальних конструкцій з горючих матеріалів Г1, Г2 та не ближче 2,5 м від огороджувальних конструкцій з горючих матеріалів груп Г3, Г4. Повітроводи мають бути виконані з негорючих матеріалів.
Місця встановлення вентиляторів повинні бути огороджені, а повітрозабірний отвір захищений від потрапляння горючих матеріалів (сіна, соломи тощо) металевою сіткою з чарунками не більше 25х25 мм.
На закритих складах (навісах) грубих кормів загальний електричний вимикач повинен розміщуватися поза будівлями (навісами) на негорючій стіні, а для будівель (навісів) з горючих матеріалів – на окремо розташованій опорі в шафі або ніші, яку по закінченні робіт опломбовують.
Стоянка автомобілів, тракторів та інших транспортних засобів на території складів грубих кормів забороняється.
Місця постійного складування грубих кормів мають бути огороджені та обладнані блискавкозахистом.
Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж потім гасити.
Вадим ТИШКУН,
інспектор районного відділу Управління
Держтехногенбезпеки у Рівненській області,
лейтенант служби
цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry