Видача дозволів на початок роботи підприємства та оренду приміщень здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 року № 150 “Про затвердження Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень” з урахуванням змін, внесених постановою КМУ від 11.02.2006 р. № 17, ст. 10 Закону України “Про пожежну безпеку”. Дозвіл видають центральний, територіальний та місцеві органи державного пожежного нагляду згідно з компетенцією.
Власник (орендар) може розпочати господарську діяльність за декларативним принципом у разі укладання договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди, якщо: не змінюється функціональне призначення об’єктів та орендованих приміщень і не проводиться їх перепланування (крім потенційно небезпечних); об’єкти не належать до вибухопожежонебезпечних та таких, де передбачається масове перебування людей, і не розміщуються на території зазначених об‘єктів.
Декларація відповідності об’єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки подається до органу державного пожежного нагляду (далі ДПН) не пізніше ніж за 10 днів до початку господарської діяльності за встановленою формою.
Підставою для видачі дозволу є висновок, оформлений за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану об’єкта чи приміщення, що проводиться органом ДПН або іншою особою, яка отримала відповідну ліцензію на право здійснення оцінки (експертизи).
За відсутністю фактів порушень правил пожежної безпеки дозвіл видається без обмеження терміну його дії. За наявності окремих порушень, які не зможуть призвести до виникнення пожежі, ускладнень в її гасінні та евакуації людей, у дозволі зазначаються терміни його дії та умови забезпечення пожежної безпеки. У разі невиконання зазначених умов, орган, який видав дозвіл, або вищий орган ДПН має право його скасувати. Власник (орендар) має право оскаржити рішення про відмову у видачі дозволу, його скасування до вищого органу ДПН або суду.
Якщо робота новоствореного підприємства розпочалася без дозволу органу державного пожежного нагляду, без його дозволу введено в експлуатацію нові та реконструйовані виробничі, житлові та інші об’єкти чи впроваджені нові технології – власник (орендар) несе за це відповідальність згідно з чинним законодавством.
Валерій ДРОЗДЮК, інспектор Здолбунівського РВ УМНС України в Рівненській області, майор служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry