Фестиваль дружин юних пожежних - це світ руху, в якому енергія дітей спрямована на запобігання пожежам. Для того, щоб завоювати право представляти свою область на Всеукраїнському фестивалі, діти проходять важкий шлях від шкільних змагань до обласних. Вони змагаються за путівку до Одеси, і їхнє прагнення побувати в дитячому центрі "Молода гвардія" природне. Спілкування з ровесниками, пізнання нового, чудова природа - все це залишає в памяті добрий слід на все життя. Проведення таких масових заходів навчає їх пожежної науки краще, ніж суха лекція. А це дає свої результати - нині спостерігається стала тенденція до зниження кількості пожеж через пустощі дітей з вогнем.

     Інформація про фестиваль, його роботу також дуже важлива. Сьогодні стоїть завдання навчати дітей правилам пожежної безпеки безпосередньо на уроках. До шкільних програм введено курс "Основи безпеки життєдіяльності", де окремим розділом викладається пожежна безпека. І цей фестиваль робить свій внесок у систему навчання. Рух дружин юних пожежних набуває масового характеру. Діти, таким чином, залучаються до доброї справи, в них з'являється можливість реалізувати себе, зробити щось важливе у житті. Фестиваль потрібний не тільки пожежній охороні, а й усьому нашому суспільству.
     Людно й весело було в ЗОШ № 6 м. Здолбунова. Тут проходив районний конкурс фестивалю, який із семи команд мав виявити учасника-фіналіста.
     Незважаючи на те, що завдання було доволі складним - протягом 10-15 хв. належало познайомити глядачів зі своєю дружиною, розповісти про її діяльність, виявити знання правил пожежної безпеки, і все це зробити весело, з гумором, з піснями й танцями, - діти виявили гідну подиву фантазію.
     Загалом цей конкурс перетворився в яскраву театралізовану виставу й нікого не залишив байдужим.
     Більшість дружин юних пожежників продемонструвала високий рівень підготовки. Тому всі педагоги, які готували команди, заслуговують на слово подяки.
Перше місце посіла команда Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, друге - Миротинська ЗОШ І-ІІ ст., третє - Кунинська ЗОШ І-ІІ ст. Отже, команда Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 завоювала право взяти участь у фінальному конкурсі.
     Були і сльози, і радісні усмішки, і нагороди для команд призерів. Доброю традицією фестивалю стало правило: нагороджувати не тільки членів команд-переможців, а й усіх учасників. Подарунки та призи підготовували Здолбунівський РВ ГУ МНС та районий відділ освіти. Хочеться подякувати ПП Качан С. П. за смачні торти для переможців, які, крім цього, отримали призи, а інші учасники змагань - знання, котрі не дозволять їм стати жертвами вогняного лиха.
Віталій ОНІЩУК,
начальник Здолбунівського РВ ГУ МНС.

Comments are now closed for this entry