З настанням весни все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж доріг і навіть у населених пунктах горить суха трава. Як правило, люди, котрі її підпалюють, впевнені, що таким чином роблять корисну справу. Насправді ж вони наражають на небезпеку здоров’я сусідів і суттєво погіршують стан довкілля.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока. Локалізувати його на відкритих територіях важко. Краянам варто замислитись, наскільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття.


Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач або наземні трубопроводи, а також поблизу лісових масивів. Крім того, дим від вогнищ може утворювати смог, що надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до дорожньо-транспортних пригод. Потрапляючи в легені, смог спричиняє суттєве погіршення здоров’я людини.
Тому надзвичайники Здолбунівщини звертаються до мешканців краю із закликом утриматися від розведення багать з опалого листя та спалювання сухих залишків рослинності й сміття. Особливо звертаємо вашу увагу на неприпустимість таких дій поблизу лісових масивів, торфовищ, будівель та споруд! Адже неконтрольований вогонь при сухій погоді поширюється швидко, знищуючи гектари трави, пошкоджуючи дерева та житлові будинки.
Ігор КОВТОНЮК,
інспектор ДПРЧ-18.

Comments are now closed for this entry