В Україні триває чергова виборча кампанія. В усіх населених пунктах запрацювали агітпункти та виборчі дільниці, на яких постійно приймають виборців представники різних політичних партій, а також довірені особи кандидатів у Президенти України. Більшість із цих дільниць розміщені у приміщеннях з масовим перебуванням людей, а саме: у загальноосвітніх школах, будинках культури, лікарнях, клубах. У зв’язку з цим керівники об’єктів, де працюють виборчі дільниці, та голови дільничних виборчих комісій повинні вже зараз забезпечити виконання заходів цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки й організувати їх дотримання 25 травня 2014 року під час проведення голосування на позачергових виборах Президента України.


Відповідальним за пожежну безпеку потрібно провести з усіма членами виборчих комісій та працівниками інструктажі щодо дотримання вимог пожежної і техногенної безпеки та дій на випадок пожежі. Усі виборчі дільниці необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння в достатній кількості, а також на видних місцях розмістити інструкції з дотримання вимог пожежної безпеки, плани (схеми) евакуації людей з будівлі на випадок пожежі. Евакуаційні виходи тримати вільними, нічим не захаращувати. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з приміщення. Для захисту електромереж від закорочень можна використовувати лише стандартні плавкі вставки. А от вмикати одночасно в електромережу декілька електроприладів не можна, аби не перевантажити електромережу. Системи пожежної автоматики, внутрішнього пожежогасіння повинні бути справними та готовими до використання.
При виникненні пожежі необхідно негайно повідомити в пожежну охорону за номером телефону 101, після чого приступити до евакуації людей, виборчих бюлетенів та інших матеріальних цінностей, здійснити гасіння вогню первинними засобами пожежогасіння до прибуття підрозділів пожежної охорони.
Пам’ятайте, що навіть незначні порушення правил пожежної та техногенної безпеки ставлять під загрозу не тільки важливі документи, а й людські життя!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
провідний інспектор Здолбунівського РС ГУ ДСНС,
старший лейтенант
служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry