З початком весни підвищується небезапека виникнення лісових пожеж

З настанням тепла часто доводиться бачити, що люди спалюють сухе листя, гілки дерев та інше сміття на присадибних ділянках, городах або дачах. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто з них забуває і не зважає, що внаслідок таких дій може спалахнути пожежа.
Так, лише за два дні, 17-18 березня 2012 року, в області внаслідок необережного поводження з вогнем під час спалювання сухої трави виникло 19 пожеж.


Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, здатну за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Зупинити вогонь, що набрав сили, - дуже непросто. На гасіння лісових пожеж витрачається чимало сил і засобів.
При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько дев’яти кілограмів мікрочастинок диму, до складу яких входять ракотворні сполуки. З димом у повітря вивільняються діоксини - дуже отруйні для людей речовини.
З настанням весни до лісу направляється чимало любителів відпочинку на природі, відповідно виникає нова хвиля загрози спалахування лісових пожеж. Як свідчить практика, більшість їх виникає через необережне поводження з вогнем.
Шановні громадяни, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки на відпочинку у лісах та лісопаркових зонах! Пам’ятайте, що розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом і на відстані не менше 15 метрів від будівель та споруд. Місце для вогню слід обкопати землею, щоб попередити поширення полум’я. Залишаючи ліс, треба залити вогонь водою. Не можна також кидати непогашених недопалків та сірників.
Особливе прохання до батьків: розповідайте своїм дітям про небезпеку пустощів із вогнем, будьте для них прикладом у дотриманні правил пожежної безпеки.
Пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Якщо ж ви помітили невелике загорання трави або тліючу від покинутого багаття лісову підстилку, намагайтеся загасити їх самі. Коли вже не в змозі погасити вогонь самотужки - телефонуйте до служби порятунку за номером 101.
Будучи уважними, обережними та завжди виконуючи правила пожежної безпеки, ми захистимо себе й природу від втрат.
Валерій ДРОЗДЮК,
начальник Здолбунівського РВ Управління Держтехногенбезпеки,
майор служби цивільного захисту.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського РВ Управління Держтехногенбезпеки 
у Рівненській області, лейтенант служби цивільного захисту.

 

Comments are now closed for this entry