З настанням теплої та сухої осінньої погоди пожежі, пов’язані з випалюванням трави, стали справжнім лихом як для нашого міста, так і для району в цілому. Восени сухі трава та листя легко займаються від сірника або цигарки. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар грунту та знищує комах, які в ньому живуть. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму, крім цього, - діоксини, одні з найотруйніших для людини речовин.
При спалюванні трави, сухого листя на присадибних ділянках або вздовж доріг виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії і навіть на житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів і промислових об’єктів.
У зв’язку з цим Здолбунівський районний відділ УМНС України в Рівненській області в черговий раз нагадує мешканцям міста та району правила безпеки при спалюванні сухої трави та сміття:
- не спалюйте сміття та сухостій у вітряну погоду;
- не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;
- не розкладайте багаття поблизу будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не меншою 15 метрів;
- не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
- завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;
- загасивши полум’я, зачекайте, коли від нього перестане йти пара або дим.
Пам’ятайте! Виконання цих простих правил вбереже Вас та Ваших сусідів від пожеж.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського РВ УМНС
України в Рівненській області,
лейтенант служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry