В державі з початку 2011 року зафіксовано понад 31,7 тисяч пожеж, що на 10 % більше, ніж за аналогічний період торік. Лише прямі матеріальні збитки від них зросли на 50 % та перевищили 492 мільйони гривень. Загалом матеріальні втрати склали 1 млрд. 522 млн. грн. Було знищено або пошкоджено вогнем 12,5 тис. будинків, на 400 більше, ніж у минулому році.
Серед основних причин пожеж (майже 60 %) складає необережне поводження з вогнем, 19,7 % - порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок.
Викликає занепокоєння і те, що гинуть люди. З початку року внаслідок пожеж загинуло 1605 громадян та 931 отримали травми різного ступеня. Якщо кількість випадків загибелі та травмування людей на пожежах збільшилась на 1 %, то число загиблих дітей зросло на 43 %.
Відбулося зростання на 9 % кількості пожеж на території житлового сектору. Взагалі саме там сталась більша частина пожеж (79 %) та випадків загибелі людей на них (99 %).
Значно збільшилась, а саме у 2,5 раза, кількість пожеж у місцях відкритого зберігання матеріалів, техніки та на відкритих територіях. З початку року зафіксовано 1955 таких випадків. Також зафіксовано збільшення кількості пожеж на транспортних засобах, яких у цьому році було 1452.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор Здолбунівського
РВ УМНС в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry