З настанням теплої пори року в лісових насадженнях встановлюється пожежонебезпечний період. Це пов’язано з підсиханням трав’янистої рослинності, лісової підстилки, а також із масовими виходами жителів району в лісові масиви.
В цей період в лісових насадженнях категорично забороняється розпалювання вогнищ, відвідування населенням молодих насаджень хвойних порід, а також спалювання сухої трави, очерету поблизу лісових масивів, на землях різних форм власності.
Варто нагадати, що Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено: ст. 77 (порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або порушення її на значній площі) - стягнення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-170 грн.) і з посадових осіб - від 7 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119-340 грн). Крім цього, відшкодовуються збитки, завдані лісовому господарству внаслідок лісової пожежі; ст. 77 прим. 1 (самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природньою рослинністю або її залишків без дозволу державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов дозволу) - стягнення штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і з посадових осіб - від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).
Лісова охорона лісогосподарських підприємств докладе максимум зусиль, щоб не допустити лісових пожеж, а винних у підпалах покарати.
Микола ГАРАНЬ,
лісничий Здолбунівського лісництва
ДП “Рівненський лісгосп”.

Comments are now closed for this entry