Звичайно, відпочинок біля води дуже приємний, однак він вимагає обережності та відповідальності від тих, хто проводитиме свій вільний час поблизу водойм. Як свідчить практика, люди дуже часто покладаються просто на випадок. А дотримуватись правил безпеки на воді зовсім не складно. Отож, нагадаємо основні правила поведінки на воді. Купатися слід починати в спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду, при температурі повітря не нижче +18, а води +220С. Для дітей температура повітря і води повинна бути вища на 20С.
Тривалість першого купання повинна бути до 5 хв., а надалі поступово зростати до 20 хв. Перебуваючи у воді, не стійте на одному місці, активно рухайтесь, плавайте.
Не забувайте про самоконтроль. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, перевдягніться в сухий одяг, зробіть фізичні вправи, поприсідайте або пробіжіться, деякий час не поновлюйте купання.
Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на судинно-серцеві захворювання. Час їхнього перебування у воді повинен обмежуватись 2 – 3 хвилинами.
Не купайтеся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі. Не вміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму чи не опинитися на сильній течії.
Не купайтеся і не допускайте до води людей у нетверезому стані. Відомо, що у випадку алкогольного сп’яніння людина втрачає контроль за своїми вчинками і робиться безпорадною у критичній ситуації.
Не користуйтеся для плавання надувними матрацами і камерами. Вони підвладні навіть слабкій течії і легко можуть відплисти від берега.
Не стрибайте у воду у незнайомих місцях, коли не знаєте глибини та стану водойми.
Шановні батьки! Ви повинні знати, що основними причинами загибелі дітей на воді є невміння плавати та відсутність контролю з боку дорослих.
Навчити добре плавати своїх дітей – це ваше завдання. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Дитина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено.
Знайдіть час і використайте теплу погоду і бажання дітей бавитись у воді для навчання їх плаванню.
Крім цього, поясніть дітям, що без супроводу дорослих не можна підходити до будь-якої водойми.
Пам’ятайте, що безпека вашого життя та здоров’я перебуває лише у ваших руках.
Працівники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликають вас бути обережними та дотримуватися цих простих правил, котрі зроблять ваш відпочинок дійсно приємним та радісним.
А. Ільчук, 
державний інспектор у сфері цивільного
захисту та техногенної безпеки територіального
органу державного нагляду у сфері цивільного захисту
та техногенної безпеки Здолбунівського РВ У МНС
України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry