Впродовж 2010 року у Здолбунівському районі виникло 37 пожеж, на яких загинуло дві людини. Основними причинам пожеж є необережність при палінні в нетверезому стані, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації і монтажу електричного та пічного опалення.
Аналіз стану пожеж свідчить, що значна їх кількість припадає на сільську місцевість. Так, торік у селах сталося 22 пожежі (у місті – 15). Ріст кількості пожеж відзначається на території Богдашівської, Будеразької, Уїздецької сільських рад.
Надзвичайно важливим елементом системи цивільного захисту є місцеві пожежні команди (МПК), які поряд із професійними рятувальниками виїздять на допомогу людям у різноманітних надзвичайних ситуаціях.
У нашому районі діє єдина МПК в сел. Мізоч, яка належно виконує свої функції. Питання про доцільність утримання пожежної команди виникало неодноразово. Проте, незважаючи на економічні, фінансові труднощі, закриття її не можна допустити, бо це призведе до того, що мізоцька зона залишиться незахищеною від пожеж.
Гасіння пожеж в районі ускладнюється також тим, що із 9 раніше діючих автомобілів пожежно-рятувальної охорони справними і в певній мірі боєздатними залишилися лише 2 – у с. Здовбиця та с. Урвенна.
Загальновідомо, що від того, наскільки оперативно пожежно-рятувальні підрозділи реагують на виклики, часом залежить не тільки збереження майна, а й урятування людського життя. На жаль, буває, що в сільській місцевості через значну віддаленість населених пунктів, незадовільний стан дорожнього покриття чекати пожежних автомобілів, середня швидкість яких становить 30-40 км/год., доводиться тривалий час. А відділення пожежно-сторожової охорони, які повинні гасити дрібні пожежі і тримати вогонь в рамках до приїзду підрозділу пожежно-рятувальної служби з райцентру, є небоєздатною ланкою.
Роль місцевих вогнеборців у селах, які знаходяться на значній відстані від підрозділів пожежно-рятувальної служби МНС, є надзвичайно важливою. За належного утримання вони є реальною силою, здатною оперативно протистояти вогню.
Ігор КАЛАШНИК,
інспектор Здолбунівського
РВ УМНС в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry