щодо дотримання правил пожежної безпеки

Щорічно в нашій державі виникає біля 60 тис. пожеж. Тільки за 9 місяців 2010 року в Україні виникло 49 тис. 930 пожеж, внаслідок яких загинуло 1822 людини, в тому числі 51 дитина, 1154 людини отримали травми.
Загальні збитки від пожеж за 9 місяців 2010 року склали біля 2-х мільярдів гривень. Щоденно в державі в середньому виникає 135 пожеж, на яких гине 7 людей та 4 людини отримують травми.
Як свідчить статистика, майже 80% пожеж виникають в житловому секторі.


Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду стан протипожежного захисту в державі значно ускладнюється. В цей період виникає більше половини всіх пожеж від загальної річної кількості, а загибель людей становить понад 70 % від їх загального числа.
Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей, слід дотримуватися певних правил.
Не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит.
В разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей.
Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м.
Дотримуєтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках.
Не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо.
Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності.
Не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму.
Тримайте запальнички та сірники у недосяжних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками і запальничками та вважати їх іграшками
Не паліть у ліжку! Паління у ліжку - одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях!
Пам'ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки - запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!
У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101!
Ігор Іванов,
заступник начальника Здолбунівського РВ
ГУ МНС України в Рівненській області. 

 

Comments are now closed for this entry