З настанням весни збільшилась кількість пожеж, основною причиною яких є неконтрольоване випалювання трави і листя на сільськогосподарських угіддях, вздовж доріг, на пустирях тощо. Такі дії стають причиною загибелі людей, а також займань лісових насаджень, торфовищ, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги і завдають державі значних матеріальних та екологічних збитків.
     У Рівненській області лише за перші вісім днів квітня цього року виникло 50 пожеж (проти 26 за аналогічний період у 2008 р.).      Внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сухої трави чи сміття 3-6 квітня вогнем було знищено житловий будинок на хуторі Ріг і нежитлову будівлю на хуторі Максим‘янівка Березнівського району, покриття та бокову стіну магазину у с. Перекалля Зарічненського, дах будівлі ФГ “Турський” у с. Яснобір Костопільського, близько 5 тонн соломи у с. Костянтинівка Сарненського, дах господарської будівлі у с. Працюки Дубровицького районів, покриття літньої кухні у м. Сарни.  
     У Здолбунівському районі 3 квітня в с. Здовбиця внаслідок необережного поводження з вогнем при спалюванні сміття пожежею було пошкоджено покриття хліва. А всього через три дні, 6 квітня, у 
с. Новосілки згорів дах житлового будинку. До пожежі призвело необережне поводження з вогнем під час спалювання сухої трави.
     Громадяни, дотримуйтесь правил протипожежної безпеки! Пам‘ятайте, що відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах вздовж автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках та інших зелених насадженнях, газонів у населених пунктах без дозволу на це органів державного контролю в галузі охорони довкілля (чи порушення умов такого дозволу) тягне за собою адміністративну відповідальність.  
 Віталій ОНІЩУК,
 начальник Здолбунівського
 РВ ГУ МНС.

Comments are now closed for this entry