Лише незначна частина виборчих дільниць забезпечена достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, вогнегасниками та пожежним інвентарем. Більшість об'єктів не обладнана пожежною автоматикою, а там, де ці системи наявні, вони несправні і не обслуговуються. Окрім як у освітянських закладах, в інших ремонт та перевірки систем і приладів опалення ще не проведені (особливо це стосується сільських населених пунктів), хоча ці системи мають бути справними і відповідати вимогам правил пожежної безпеки. Особливу увагу слід звернути на справність пічного опалення й димарів, а також на проведення вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій покрівель.
Дбаючи про безпеку виборців, органи Державного пожежного нагляду запропонували 345 заходів з покращення протипожежного стану місць проведення виборів. Чимало з циз заходів стосуються насамперед дотримання протипожежного режиму - встановлення знаків безпеки, очищення від горючих матеріалів других евакуаційних виходів, проведення протипожежних інструктажів, забезпечення первинними засобами пожежогасіння.
За наслідками перевірок стану пожежної безпеки, здійснених органами Державного пожежного нагляду, керівникам об'єктів вручено приписи, відповідно до яких виявлені недоліки усуватимуться. Неухильне виконання приписів сприятиме безексцесійному проведенню виборів.
Ігор КАЛАШНИК,
інспектор Здолбунівського
РВ ГУ МНС України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry