13 червня 2010 р. о 19.50 від чергового Здолбунівського РВ УМВС надійшло повідомлення про те, що під час купання у ставку с. Дермань-І орієнтовно о 19.20 втопилося двоє дітей: Андрій Саєнко, 1994 р.н., та Роман Саєнко, 1998 р. н., учні 9 і 6 класів Дерманської гімназії, брати.
Зі слів очевидців, хлопці відпочивали на ставку, плавали на надувній камері. Менший, послизнувшись, опинився у воді і, оскільки не вмів плавати, почав тонути. Старший з братів, намагаючись його врятувати, стрибнув з камери у воду, але, попавши у вир, також потонув. Вчителька однієї з Рівненських шкіл Оксана Євгенівна Новосад, яка відпочивала неподалік, кинулась рятувати дітей. Витягнувши з води Андрія, спробувала повернути його до життя, але марно. Сельчани, що проживають поруч із водоймою, допомогли витягнути дітей на берег.
Мама загиблих хлопців дозволила дітям відпочинок на березі ставка, не підозрюючи, чим він може скінчитися. Батько працює в Києві. Згідно з інформацією з Дерманської Першої сільської ради сім’я характеризується позитивно.
Став-копанка розміром 0,5 га і глибиною орієнтовно 4-5 м перебуває у власності жителя с. Дермань Перший Володимира Юліановича Шевчука. Минулого тижня закінчились земляні роботи щодо очистки водойми. Став не обладнаний для купання, біля нього наявні таблички про заборону купання та лову риби.
Згідно з наказом відділу освіти від 7.05.2010 р.
№ 120 “Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності” по Дерманській гімназії було видано відповідний наказ від 20.05.2010 р. № 86 “Про дотримання правил безпечної життєдіяльності та проведення Тижня знань безпеки”. Відповідно до наказу усіма класними керівниками з дітьми проведено бесіди, інструктажі, уроки, зокрема і щодо правил поводження на воді. Класні керівники 6 класу Марія Миколаївна Хаврук та 9 класу Світлана Іванівна Мартинюк про проведення цих бесід зробили записи у класних журналах.
Валерій ДРОЗДЮК,
інспектор Здолбунівського 
РВ ГУ МНС України. в Рівненській області, капітан ц. з.

Comments are now closed for this entry