Cтарший дільничний інспектор сектора
дільничних інспекторів міліції М. В. ГОРКОВЧУК.

Ставити перед собою мету і йти до неї, робити людям добро і допомагати їм – життєві принципи старшого дільничного інспектора сектора дільничних інспекторів міліції Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області капітана міліції Максима Вікторовича Горковчука. Він уже шість років поспіль працює на цій посаді, чесно і сумлінно виконує свій обов’язок. Адже довіра людей – найголовніше в роботі дільничного інспектора.


Народився Максим Горковчук в Здолбунові. У 2002 році закінчив Український державний університет водного господарства і природокористування, сміливо влився у ряди правоохоронців. Нині обслуговує Урвенську та Миротинську сільські ради. Це близько п’яти тисяч населення, де проживає значна кількість громадян похилого віку. Вони часто звертаються до дільничного інспектора переважно із своїми соціально-побутовими проблемами. А він у свою чергу прагне розібратися по суті, допомогти літнім людям. До порушників закону Максим Вікторович ставиться суворо, але по совісті, ніколи не списує на затриманого чужі провини. За це й поважають дільничного.
- Сьогодні працювати важче, - розповідає капітан, - змінилося ставлення громадян до міліціонерів загалом, раніше дільничного поважали, боялися людського осуду, а тепер… Багатьох на шлях злочину штовхають безробіття, злидні. Зустрічаються і такі, що втратили повагу до держави, людини. Особливо непокоїть молодь, яка позбулася віри в майбутнє, сенсу життя, моральних цінностей. У деяких правопорушників зник страх перед покаранням. Але лише одним покаранням нічого не доведеш, не виправиш. Іноді слово чи зауваження набагато більше важать, ніж протокол чи штраф, не беручи до уваги кримінальної відповідальності.
Свій робочий день “сільський шериф” разом із громадським помічником Віталієм Самчуком розпочинає із подвірного обходу мешканців обслуговуваної території, під час якого дізнається про дійсний стан справ.
Максим Горковчук на службу в міліцію прийшов за покликанням. Та й сумнівів щодо обраної професії у нього ніколи не було. Ще й прикладом став батько, який тривалий час працював у правоохоронних органах.
Пишається Максимом Вікторовичем і його родина. Дружина Ірина і три сини Віталій, Валерій і Владислав з розумінням ставляться до його професії, всіляко підтримують у радостях і прикрощах.
Цінує свою роботу М. В. Горковчук, поважає людей, заради яких трудиться, намагається щодня робити їм добро, приносити користь. Бо авторитет дільничного – найголовніша профілактична дія в спільній турботі про збереження законності і правопорядку в державі, місті чи селі.
Людмила ГОРБАЧ, дільничний інспектор міліції Здолбунівського
РВ УМВС України в Рівненській області,
старший лейтенант міліції.
Фото Євгена Шилана.

Comments are now closed for this entry