Останнім часом все більше зловмисників прагнуть покращити власне матеріальне становище, вдаючись до шахрайських дій. Шахрайство – справа тонка. Це справжнє мистецтво – ввести в оману людину так, щоб та добровільно передала свої заощадження чи майно.
Але прикро те, що часто саме самотні особи похилого віку стають жертвами шахраїв. Хтось з них «проводить» так звану «грошову реформу», а дехто, представившись соціальним працівником чи співробітником іншої організації, виманює останні заощадження у довірливих людей похилого віку.
Тому працівники Здолбунівського відділення поліції вкотре попереджають громадян про необхідність бути обачними та пильними. В жодному випадку не вірте незнайомцям, ким би вони не представилися і що б не пропонували.


Одним з найпоширеніших видів шахрайства є обман через Інтернет-мережу. Як свідчить практика, потрапити в тенета «спритників» можна, не лише купуючи товар, а й продаючи його. Дехто до такої торгівлі ставиться з пересторогою, а дехто, спокусившись на низькі ціни, втрапляє на гачок шахраїв.
Хтось намагається підзаробити ворожінням, розповідаючи про велику біду чи страшну хворобу, які згодом начебто мають статися. Щоб цьому запобігти, потенційні жертви виносять з дому гроші та золоті вироби.
Ще одна категорія шахраїв заробляє на почуттях близьких та рідних тих, кого вони прагнуть надурити. Зазвичай такі шахраї телефонують вночі, щоб співрозмовник мало що зрозумів. Під час нічної розмови повідомляють про прикрий випадок, який начебто трапився з їхнім родичем. Для того, щоб «залагодити» всі проблеми, просять терміново переказати певну суму грошей на вказаний рахунок.
Пам’ятайте, шахраї – вправні психологи і розраховують саме на вашу довірливість, змушуючи до швидких та необдуманих вчинків.
Якщо до вас звернулися особи, які пропонують виконати певні дії за кош­ти, негайно телефонуйте за номером «102».
Ярослава НОГАЧЕВСЬКА,
Здолбунівське
відділення поліції.

Comments are now closed for this entry