З метою виявлення іноземців та осіб без громадянства, які нелегально перебувають на території Здолбунівського району, співробітники РВ УМВС спільно із представниками Здолбунівського РС УДМС України в Рівненській області проводять відповідні цільові профілактичні заходи.
Метою таких заходів є не лише перевірка дотримання іноземцями та особами без громадянства чинного міграційного законодавства України, запобігання порушенням законодавства про правовий статус цієї категорії осіб, а й виявлення таких, які нелегально перебувають на території нашого району.
Нині на території Здолбунівського району проживає 136 іноземних громадян та 19 іноземців, які отримали посвідку на тимчасове проживання.
З метою виявлення фактів нелегальної міграції щоденно проводяться перевірки територій ринків, вокзалу, а також місць можливого перебування нелегалів.
Під час проведення комплексних оперативно-профілактичних відпрацювань місцеві шерифи спільно із представниками Здолбунівського РС УДМС України в Рівненській області виявили 27-річну громадянку Російської Федерації, яка з листопада минулого року нелегально перебувала на території України.


Міліціонери встановили, що Анна ще наприкінці серпня минулого року прибула в Україну. Весь час проживала у матері свого співмешканця. Однак у встановлений законодавством строк жінка територію України не покинула.
- Задля продовження строку перебування на території України Анна в Здолбунівський РС УДМС України в Рівненській області не звернулася, – зазначає завідуючий Здолбунівського РС УДМС України в Рівненській області Володимир Томашевський. - За такі дії жінку притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення іноземцями правил перебування в Україні).
На правопорушницю накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень. Нині проводиться оформлення документів на примусове видворення останньої за межі території України.
Крім того, 65-річну Валентину, матір співмешканця Анни, яка не вжила заходів для забезпечення у встановленому порядку своєчасної реєстрації іноземки, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 205 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено стягнення у вигляді попередження.
- У зв’язку із поширенням проявів тероризму на території України, з метою запобігання та протидії нелегальній міграції, посилення контролю за перебуванням на території нашого району іноземних громадян, спільні рейди із представниками Здолбунівського РС УДМС України в Рівненській області проводитимуться і надалі, – зазначає начальник Здолбунівського РВ УМВС майор міліції Олександр Панасюк. – Звертаємо увагу свідомих та небайдужих громадян на необхідність інформування міліції у разі виявлення на території іноземців, які ведуть прихований та підозрілий спосіб життя.
Ярослава Ногачевська,
Здолбунівський РВ УМВС.

Comments are now closed for this entry