На дільниці обслуговування лінійного відділу на ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці з 20 травня по 26 вересня 2014 року проводиться оперативно-профілактичне відпрацювання під умовною назвою “МАК”. Метою цього заходу є виявлення, попередження і знищення незаконних посівів наркорослин та перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів.
Правоохоронці нагадують, що посіви маку і конопель в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідні ліцензії. На суб’єкт гос­подарювання, який культивує такі види рослин, накладається ряд обмежень: спеціальне поле, сховище, забезпечення відповідної охорони яких здійснюється ДСО, визначений перелік осіб, допущених до роботи з вирощування і перевезення нарковмісних культур.


У разі порушення цих вимог настає адміністративна чи кримінальна відповідальність за незаконні посів і вирощування снодійного маку або конопель. Згідно з ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10-ти до 50-ти рослин караються штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років. Частиною 2 цієї ж статті за ті ж самі дії, вчинені особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
В інших випадках може наставати адміністративна відповідальність (ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту до 6 місяців - у разі виявлення до 50 кущів маку на ділянці господаря. Під посівом в цьому випадку мають на увазі висів насіння або висадку розсади заборонених наркорослин без належного дозволу на будь-яких земельних ділянках, у тому числі в квартирі, на лоджії, в ящику на балконі тощо. Причому не важливо, виросла рослина чи ні і чи отриманий урожай, - відповідальність за статтею настає з моменту посіву або початку вирощування заборонених рослин.
ЛВ на ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці звертається до громадян з проханням: якщо Вам відомі факти посіву снодійного маку, конопель або інших наркорослин, повідомте за телефоном 102 або 9-41-02.
ЛВ на ст. Здолбунів
УМВС України
на Львівській залізниці.

Comments are now closed for this entry