Росте у нашому суспільстві злодійство. Не гребують злочинці нічим. Зазіхають на дрібне і велике, на те , що погано лежить і сховане. Сьогодні крадії (з малим і великим досвідом) йдуть на полювання не з кувалдою, а озброюються сучасними знаряддями грабунку. Відчиняють двері та сейфи без стуку-грюку, проникають у квартири непоміченими. А ще кримінальні елементи міняють “професії”. Так-так, не дивуйтеся. Спритники “перевтілюються” на електриків, сантехніків, соціальних працівників, менеджерів, а інколи й на працівників міліції.
Минулого тижня невідома група грабіжників посеред білого дня забралася в одну із квартир дев’ятиповерхівки, що по вул. Коперніка м. Здолбунова, і поцупила звідти золоті речі та гроші. Робили це злодії акуратно, не ламали дверей… Ніби прийшли до себе додому. Спакували валізи з награбованим і спокійно залишили квартиру. Було це десь біля 16-ї години. Вийшли з під’їзду. У дворі сиділи мешканці будинку. Ніхто й не запідозрив, що мимо пройшли злодії.
Та це ще півбіди. Нещодавно в сусідній багатоповерхівці злодії зазіхнули на меблі та телевізор. На очах у людей грабіжники вантажили вкрадені речі. Одного мешканця вони попросили допомогти висадити на вантажівку холодильник. Погодився. Пізніше виявилося, що то його побутова річ. 
Ось які оказії трапляються. А все це тому, що ми втратили пильність, стали дуже безпечними. Ще й досі притримуємося фрази, що моя хата скраю… Спритним злочинцям це на руку.
Майже таким способом викрали колонки з греко-католицького храму Петра й Павла, що по вул. Фабричній м. Здолбунова. На озвучення богослужінь збирали добровільні пожертви, аби з маленької церковки можна було чути Боже слово надворі. А невідомі лиходії позбиткувалися над святинею і віруючими людьми за якихось чотири тисячі гривень (стільки коштують колонки).
Всі ці крадіжки зареєстровані у райвідділі внутрішніх справ. Ведеться слідство. Чи будуть встановлені злодії? Хтозна. Але постраждалі чомусь у цьому сумніваються…
Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry